IAB Türkiye’den RTB semineri

Gerçek zamanlı açık artırma hakkındaki tüm sorular IAB'nin seminerinde cavap bulacak.

21.11.2013 - 14:12 | MediaCat

Gerçek zamanlı açık artırma hakkındaki tüm sorular IAB'nin seminerinde cavap bulacak.
1
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

e-Marketer‘ın ABD için yaptığı tahminlere göre 2013 sonu itibarıyla, gerçek zamanlı açık artırma (real time bidding; RTB) yöntemiyle yapılan dijital reklam yatırımları yüzde 74’lük bir artışla 3,34 milyar dolar seviyesine yükselecek. Tahminler, RTB ile yönetilen reklamların toplam display yatırımının yüzde 19’u seviyesinde olacağını söylüyor. Ayrıca, 2017’de bu rakamın 8,7 milyar dolara yükselmesi ve tüm display yatırımlarının yüzde 29’unu oluşturması bekleniyor.

RTB, dünyadaki gelişmelere hızla uyum sağlayan ülkemizde de benzer bir seyir takip ediyor. Yeni eğilimlerle birlikte dijital pazarlama iletişimi dünyasında ayrıntılı bilgiye duyulan ihtiyaç da artıyor. IAB Türkiye‘nin IAB Europe‘la birlikte, 27 Kasım 2013’te düzenleyeceği RTB MasterClass İstanbul semineri bu ihtiyaca cevap vermeyi amaçlıyor.

Adnomia, ADTECH-Turkuvaz, Dijital Büro İstanbul (DBI), DoubleClick, MedyaNet, Nugg.ad ve Reklam Store’un katkılarıyla gerçekleştirilecek seminerde RTB genelden mobile tüm boyutlarıyla ele alınacak.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

IAB Türkiye'den RTB semineri