Hükümet sansürde ısrarlı

Başbakanlık, Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde meydana gelen terörist saldırılarla ilgili yayınların durdurulmasına ilişkin

30.10.2007 - 10:22 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Başbakanlık, Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde meydana gelen terörist saldırılarla ilgili yayınların durdurulmasına ilişkin Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek imzalı kararın yürütmesinin durdurulması kararına itiraz etti.

Edinilen bilgiye göre, Başbakanlık, karara itiraz ederek, Danıştay 13. Dairesi’nin kararının kaldırılmasını ve yürütmenin durdurulması isteminin reddini talep etti. Başbakanlığın itirazı önümüzdeki günlerde, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nda görüşülecek. Danıştay 13. Dairesi, dava konusu kararın iptali istemini ise daha sonra karara bağlayacak.

Kanaltürk Televizyonu olarak bilinen Yaşam TV, Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde meydana gelen terörist saldırılarla ilgili yayınların durdurulmasına ilişkin Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek imzalı 23 Ekim 2007 tarihli kararın iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay’da dava açmıştı. Danıştay 13. Dairesi, geçen hafta söz konusu kararın yürütmesini oy birliğiyle durdurmuştu. Kararın gerekçesinde, ”sınırları belli olmayan bu tür yayın durdurmanın, yayıncı kuruluşları yapılacak yayınlarla ilgili olarak bu yasağa uyma konusunda tereddüte düşüreceğinin kuşkusuz olduğuna” işaret edilmişti.