Hoş geldin YouthWorks

Entegre yaratıcı gençlik ajansı YouthWorks kapılarını açtı.

18.04.2016 - 10:23 | MediaCat

Hoş geldin Youthworks
102
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Serhat Gürcü ve Happy People Project kurucuları Yaşar Akbaş, Orçun Onural ve Emel Göker’in ortak girişimleri YouthWorks, Gürcü liderliğinde, “Youth Marketing 2.0’a geçiş yapma” hedefiyle faaliyete başladı.

Happy People Project’in müşterilerine de hizmet verecek YouthWorks çizgi üstü, dijital, içerik ve aktivasyon alanında faaliyet vererek müşterilerinin tüm pazarlama iletişimi ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılamayı hedefliyor.

Hoş geldin Youthworks

Serhat Gürcü

Türkiye nüfusunun yüzde 61’i 35 yaş altında. Yani 47 milyon kişi!

Bu insanları gençliğe bağlamak için onları en iyi tanıyan ajans olmak artık yetmiyor. Üzerine üst düzey yaratıcılık ve stratejiyi koyabilmelisiniz.

YouthWorks, bizlerden aldığı yeni nesil ajans deneyimi ve hedef kitle uzmanlığını, Happy People Project’ten aldığı yaratıcılık ve strateji derinliğiyle birleştiriyor ve youth marketing 2.0’ı tanımlıyor.

Sadece iki ayda hizmet vermeye başladığımız 12 marka da doğru yolda olduğumuzun göstergesi.

Hoş geldin Youthworks

Yaşar Akbaş

Bugün Türkiye gibi genç nüfusun ekonomiyi domine ettiği bir pazarda gençleri doğru anlamak, marka stratejilerini buna göre belirlemek ve buna göre iletişim yapmak kaçınılmaz bir ihtiyaç. Bu ihtiyacın sadece gençlik markaları için olduğunu düşünmek büyük saflık olur. Bu ülkenin yarısından fazlasını genç nüfus oluşturuyor ve hemen hemen tüm markalar için bu kitle çok çok önemli.

Ben pazarlama iletişimi yapan birçok profesyonelin de Türk gençliğini yeterince anladığını düşünmüyorum. Zaten bu yüzden de prototip bir gençlik var reklamların yüzde 80’inde… Aynı şeyleri giyen, aynı koltukta oturan, aynı gitarı çalan… Sokaklarda ise bambaşka bir gençlik var.. Türk gençliği çok daha karmaşık; kendi alt grupları olan ve bu alt gruplar arasında ciddi farklar barındırıran bir yapı. Ancak hala global araştırmalardan süzülmüş gençlik içgörüleriyle bu gençlere çalışılıyormuş gibi geliyor bana.

Bu anlamda YouthWorks, Serhat Gürcü’nün liderliğinde daha güçlü, daha donanımlı ve daha yaratıcı bir gençlik iletişim ajansı olarak sektöre çok şey katacak. Happy People için de çok heyecan verici bir gelişme. Çünkü şu an hizmet verdiğimiz ya da gelecekte hizmet vereceğimiz tüm markalarımız için böyle bir yapının yaratacağı değer inanılmaz.

Hoş geldin Youthworks

Orçun Onural

Happy People Project beş yıl içinde 30’a yakın markası ve 80’i aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en büyük ve önemli bağımsız ajanslarından birisi oldu. Bildiğim kadarıyla son 10-15 yılda sıfırdan başlayarak bu noktaya ulaşan başka bir bağımsız ajans yok.

Sebebi, çok net bir amacımızın olması: Doğru stratejileri özgün yaratıcılıkla birleştirerek müşterilerimiz için büyük pazar başarıları kazanmak. Türk insanını iyi anlayarak, Türk insanının aklını ve kalbini kazanacak işler üreterek. YouthWorks işte tam da bu nedenlerle kuruldu. Nüfusunun yarıdan fazlası genç olan bir ülkede yaşıyoruz ve Happy People Project’in bütün müşterilerinin yönetimini böyle eşsiz bir bilgiyle daha da ileri seviyeye taşıyacağız.