Her Nefes bir enerji kampanyası

Rüzgar enerjisine yatırım yapan Zorlu Enerji Grubu, Türkiye'de yenilenebilir enerji hakkında bilinç oluşturmak için yeni bir kampanyaya imza attı.

12.05.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Rüzgar enerjisine yatırım yapan Zorlu Enerji Grubu, Türkiye’de yenilenebilir enerji hakkında bilinç oluşturmak için yeni bir kampanyaya imza attı.

Yenilenebilir enerjiye dikkat çekmek için insan nefesini bir rüzgar kaynağı olarak kullanılması ve bu nefesleri birleştirerek kocaman, güçlü bir rüzgar oluşturulması fikrinden hareket ederek sadece rüzgar enerjisi ile çalışan ilk web sitesi www.hernefesbirenerji.com (www.exhaleenergy.com) yaratıldı.

Sitenin işleyişi oldukça basit. Bilgisayarın mikrofonu ya da webcam’i aracılığıyla nefesinizi veriyorsunuz. Verilen nefesle birlikte site açılıyor ve rüzgar türbinleri dönmeye başlıyor; bilgi ekranları beliriyor, bulutlar dağılıyor ve ışıklar yanıyor.

Yani verilen her nefes enerjiye dönüşüyor. Biriken enerji, ihtiyacı olan okulların yıllık elektrik harcamalarını karşılıyor.
 
BİG/WDO LAB siteye ve yenilenebilir enerji için yapaılan bu sosyal sorumluluk projesine dikkat çekmek için bir reklam filmi hazırladı:

KÜNYE

Reklamveren: Zorlu Enerji Grubu
Reklam Ajansı: BİG/WDO LAB
Kreatif Direktör:H. Öner Şahin
Yaratıcı Grup: Taylan Yapıcı,Ümit Kitapçıgil,Hale Yılmaz, Hasan Görkem Çiftçi, Gizem Göker, Cem Mirkelam, Sevkan Arıburnu
Sosyal Medya Uzmanı: Hale Yılmaz, Selin Kardaş
Müşteri Direktörü: A. Barış Uysal
Müşteri Temsilcisi: Aslı İzan