Henkel’e yeni CEO

Henkel'in global yönetim kurulu değişiyor.

25.01.2016 - 13:24 | MediaCat

Henkel'e yeni CEO
18
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Persil, Pril, Vernel, Fa, Pritt ve Schwarzkopf gibi markaları bünyesinde barındıran Henkel, sekiz yıldır firmanın CEO’su olarak görev alan Kasper Rorsted ile 30 Nisan 2016 tarihinde yollarını ayıracağını duyurdu.

Rorsted’in yerini alması planlanan Hans Van Bylen firmadaki görevine 1 Mayıs 2016 tarihi itibarıyla başlayacak. Henkel ile birlikteliğine 1984 yılında başlayan ve 2005 yılından bu yana Beauty Care İş Biriminden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Van Bylen atamayla birlikte Henkel’in yeni stratejisinin geliştirilmesinden ve yürütülmesinden sorumlu olacak.

Atama hakkında konuşan Hissedarlar Komitesi ve Danışma Kurulu Başkanı Dr. Simone Bagel-Trah, yönetime geçişinden bu yana Henkel’in piyasa değerini üç katından fazla artırmayı başaran Kasper Rorsted’e teşekkürlerini sunarak Rorsted’in yerine geçecek Van Bylen’in marka ve pazarları yönetme konusundaki uzun süreli uluslararası tecrübesinin yanı sıra yönetim kurulu üyeliği deneyimiyle de firma için mükemmel bir seçim olduğunu söylerken; Van Bylen da Henkel’in kendisine duyduğu güvenden ötürü çok gururlu olduğunu ve şirketin geleceğini şekillendirmeyi heyecanla beklediklerini açıkladı.