Henkel Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’ne yeni CFO

Henkel’in Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nin (MEA) yeni CFO’su, halen Türk Henkel Yürütme...

04.01.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Henkel’in Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nin (MEA) yeni CFO’su (Chief Financial Officer), halen Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Erdem Koçak oldu. Koçak, MEA CFO’luğunun yanı sıra, Türk Henkel’de Yürütme Kurulu Başkanı olarak görevine de devam edecek.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü mezunu olan Erdem Koçak, Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Koçak daha sonra, Fransa’da bulunan ve dünyanın önde gelen ekonomi okullarından olan INSEAD’da, “Uluslararası Üst Düzey Yönetici Programı”na devam etti. 

Erdem Koçak, 1983 yılında Planlama ve Kontrol Bölüm Yöneticisi olarak katıldığı Türk Henkel bünyesinde bugüne kadar aralarında Mali ve İdari İşler Müdürlüğü ile Başkan Yardımcılığının da yer aldığı  çeşitli görevlerde bulundu.

Yeni görevinde Cezayir, Mısır, İsrail, Tunus, Suudi Arabistan ve Güney Afrika CFO’ları Koçak’a bağlı olarak çalışmalarını yürütecek. Erdem Koçak ayrıca bölgedeki Henkel iş ortaklıkları ile ilgili finansal konuların yönetiminden de sorumlu olacak.