Henkel Art.Award. ödülü için başvurular başladı

Henkel CEE’nin (Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi), bu yıl Orta ve Doğu Avrupa çapında 10.’sunu düzenlediği Henkel Art.Award için başvurular başladı.

04.05.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Henkel CEE’nin (Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi), bu yıl Orta ve Doğu Avrupa çapında 10.’sunu düzenlediği Henkel Art.Award için başvurular başladı.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 23 ülkeden sanatçılar resim, çizim, fotoğraf, video ve enstalasyon alanlarındaki eserleri ile yarışmaya başvurabilecekler. Yarışmanın birincisi 7000 euroluk para ödülünün yanı sıra kendi ülkesinde ve Viyana “Museum Moderner Kunst Stiftung Ludwig (MUMOK)” modern sanat müzesinde kişisel sergi açma imkanı elde edecek.

Yarışmada ayrıca, Henkel CEE’nin KulturKontakt Avusturya işbirliği ile vereceği 2000 euroluk, “Henkel Orta ve Doğu Avrupa’nın Genç Sanatçıları 2011” ödülü de sahibini bulacak. Başvurular 10 Haziran 2011 tarihine kadar devam edecek.

Henkel Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Başkanı Günter Thumser Henkel Art.Award ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Henkel olarak sanatın desteklenmesine özel bir önem veriyoruz. Bunun en önemli nedeni sanatın kültürel alışverişe karşılıklı anlayışa önemli bir katkıda bulunması. Henkel Art.Award ile Avrupa’nın entegrasyon sürecine destek sağlamayı arzu ediyoruz.”

Henkel Art.Award ve başvuru koşulları hakkında detaylı bilgiye 0 216 579 40 74 numaralı telefon ya da [email protected] e-posta adresiyle ulaşılabilir.