Hedef kitlenin idrarı

Birkaç gün önce tuvalet mecrasının yükselişine dair AdAge haberini aktarmıştık. Bu alanda devrim sayılabilecek bir uygulama haberi ise Yeni Zelanda'dan geldi.

17.09.2004 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Birkaç gün önce tuvalet mecrasının yükselişine dair AdAge haberini aktarmıştık. Bu alanda devrim sayılabilecek bir uygulama haberi ise Yeni Zelanda’dan geldi.

Yeni Zelanda Kara Ulaşımı Güvenlik Kurumu, içkili araç kullanma alışkanlığıyla mücadele etmek için yeni ve özel bir kampanya başlatıyor. Hedef kitlesini, alkollü erkekler olarak belirleyen kampanya kapsamında, 260 kadar pub’da pisuarlara özel reklamlar yerleştirilecek. Bu reklamlarda yanyana iki arabanın silueti görünecek ve “Bu akşam hangi arabaya işeyeceksiniz?” diye sorulacak. Isıyla harekete geçen reklamlarda, idrarın temasıyla birlikte bir taksi ve kaza yapmış bir araç görüntüsü belirecek ve arabaların altlarında şu cümleler görünecek: “İçiyor ve araba kullanıyorsanız, kanlar içinde bir aptalsınız demektir.” “İçkiliyken araba kullanmıyorsanız kanlı canlı (amansız) bir efsanesiniz demektir.”