Halkbank, Ziraat Banka A.D. Skopje’yi devraldı

Halkbank, Ziraat Banka A.D. Skopje’nin birleşme yoluyla devralınmasıyla birlikte Balkanlar’da büyümeyi hedefliyor.

12.12.2012 - 13:33 | MediaCat

Halkbank, Ziraat Banka A.D. Skopje’yi devraldı Süleyman Aslan
0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Halkbank, Makedonya’da faaliyet gösteren bağlı ortaklığı Halk Banka A.D. Skopje (Üsküp) aracılığıyla Ziraat Banka A.D. Skopje’yi tüm aktif, pasif, şube ve personeli ile birlikte devraldı.

Ziraat Banka A.D. Skopje’nin birleşme yoluyla devralınmasıyla birlikte Makedonya’daki en büyük altıncı banka Halk Banka A.D. Skopje oldu. Halkbank, devralma sonrasında açılan bir yeni kurumsal şube ile birlikte Makedonya’daki şube sayısını 27’ye, çalışan sayısını 365’e çıkardı.

Halk Banka A.D. Skopje’yi Makedonya’daki en büyük üç bankadan biri yapmayı hedeflediklerini belirten Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, “Balkanlar bize hem coğrafi hem kültürel hem de ekonomik açıdan son derece yakın bir bölge. Biz de bu yakınlığı iki ülkenin de gelişmesine, büyümesine hizmet edecek bir fırsat olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Halkbank Balkanlar’da büyümeye devam edecek

Makedonya’dan sonra faaliyetlerini diğer Balkan ülkelerini de kapsayacak şekilde genişleteceklerini vurgulayan Aslan, “Belgrat’ta temsilcilik ofisi açmak için gerekli yasal izinlerimizi aldık ve kısa süre içinde faaliyete geçmeyi planlıyoruz. Daha sonra Kosova’yı ve bölgedeki diğer ülkeleri gündemimize almayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Halk Banka A.D. Skopje’nin Ziraat Banka A.D. Skopje’yi devralma süreci 2012 yılının Ocak ayında başladı ve Rekabet Koruma Komisyonu’nun onayıyla Ekim ayında tamamlandı.