Halk Yatırım’a yeni atama

Üreten Türkiye’nin bankası Halk Bankası’nın iştiraki olan Halk Yatırım’da Yalçın SALMAN’dan sonra Genel Müdürlüğe, Anadolubank’ın eski

27.08.2007 - 12:12 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Üreten Türkiye’nin bankası Halk Bankası’nın iştiraki olan Halk Yatırım’da Yalçın SALMAN’dan sonra Genel Müdürlüğe, Anadolubank’ın eski Hazine Grup Başkanı Hasan Ecesoy getirildi.

Halk Bankası iştiraki Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin yeni Genel Müdürü olarak atanan Hasan Ecesoy, 20.08.2007 tarihinde görevine başladı.

1971 doğumlu Hasan Ecesoy, lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde 1992 yılında tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Executive MBA programında işletme yüksek lisans eğitimini tamamlayan Ecesoy, Marmara Üniversitesi İktisat Anabilim dalında doktora çalışmalarını tez aşamasında sürdürmektedir.

Bankacılık kariyerine 1993 yılında Ziraat Bankası Bankacılık Okulu’nda başlayan Ecesoy, sırasıyla Ziraat Bankası, Ziraat Yatırım, Sümerbank, Bayındırbank ve Anadolubank’un Hazine Bölümlerinde; bölüm yöneticiliği, birim müdürlüğü ve grup başkanlığı görevlerinde bulundu.