Gunn Report’un birincisi BBDO

BBDO Worldwide, 9 yıldır her sene yayınlanan Gunn Report’u beşinci kez ve üst üste ikinci kez...

09.11.2007 - 14:11 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

BBDO Worldwide, 9 yıldır her sene yayınlanan Gunn Report’u beşinci kez ve üst üste ikinci kez kazanarak 2007 yılının da birincisi oldu.

Bu açıklama ile BBDO dünyanın en kreatif ajansı listesinin ilk sırasına yerleşerek 5. birinciliğini almış oldu. BBDO Worldwide’ın en yakın rakibi DDB’nin Gunn Report’ta iki birinciliği var.

24 değişik ajansın yaptığı işlerden sıyrılarak başarıya ulaşan BBDO, bir kez daha kreatif gücünün derinliğini ve sınırsızlığını ortaya koydu.

BBDO’nun top 50 listesinde yer alan 7 ajansı aşağıdaki gibi:

BBDO New York (#8)

Almap BBDO Brezilya (#13)

AMV BBDO in Londra (#18)

BBDO Şili (#32)

Contrapunto İspanya (#32)

Net#work BBDO Güney Afrika (#36)

BBDO Arjantin (#45).

Diğer ödül alan ajanslar arasında FHV BBDO Amsterdam, Colenso BBDO Auckland, Atmosphere BBDO New York, Impact BBDO Dubai ve Jeddah, BBDO Guerrero Ortega Philippines, CP Proximity Barselona (dünyanın en çok ödül alan interaktif ajans sıralamasında 12. sırada), Tiempo BBDO Madrid, Energy BBDO Chicago, Interone Worldwide Munih, I&S BBDO Japonya, Gitam BBDO Israel, Clemenger BBDO Sydney ve Melbourne, BBDO Toronto, Mark BBDO Prag, CLM BBDO Paris, BBDO Dusseldorf, BBDO Panama, BBDO Malezya, BBDO Bangkok, BBDO Singapur, BBDO Portekiz ve WIRZ İsviçre bulunuyor.

Gunn Report, reklam dünyasındaki yaratıcılık konusundaki tek bağımsız rapor olarak kabul ediliyor. 36 global, bölgesel ve ulusal reklam yaratıcılığı yarışmasının sonuçlarını göz önünde bulundurarak oluşturulan rapor, her yıl Kasım ayında açıklanıyor. Bu yılki Gunn Report’ta ilk kez interaktif reklam çalışmaları da değerlendirmeye alındı.

Donald Gunn tarafından başlatılan The Gunn Report girişimi, 1999 yılından bu yana her yıl reklam sektörünün yaratıcı liderlerini belirliyor.