GSK, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi başında bir Türk

GSK Ortadoğu ve Afrika Bölgesi merkezinin İstanbul’a taşınmasının ardından bölgede yer alan 30 ülkedeki aşı ticari faaliyetleri Serkan Yağcıoğlu’na emanet edildi.

14.02.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

GlaxoSmithKline (GSK) Türkiye Aşı ve Onkoloji İş Birimleri Direktörü olarak görev yapan Serkan Yağcıoğlu, GSK Ortadoğu ve Afrika Aşı Bölge Direktörü olarak atandı. Yağcıoğlu yeni görevinde GSK Ortadoğu ve Afrika Bölgesinin başına geçen Yiğit Gürçay’a bağlı olarak 30 ülkedeki aşı ticari faaliyetlerinin yönetiminden sorumlu olacak.

Serkan Yağcıoğlu yeni görevi ile ilgili olarak:"Hastalıkları önleyerek toplum sağlığını geliştiren ve değer yaratan aşılar, Ortadoğu ve Afrika gibi gelişmekte olan ülkelerin bulunduğu bölgelerde hayati öneme sahiptir. GSK gibi aşı geliştirme ve üretiminde dünya lideri yenilikçi bir ilaç firmasının bu alanda bölgeye yapacağı önemli katkıları bulunuyor. Bu katkıların gerçekleşmesini sağlayabileceğim böyle bir göreve atanarak uluslararası görev alan Türk yöneticiler arasına katılmaktan onur duyuyorum" dedi.