Greenpeace, VW’nun Darth Vader’ına savaş açtı

Volkswagen’in Türkiye’de de yayınlanan ve Cannes Lions’da altın aslan kazanan Dart Vader’lı global reklam kampanyası Greenpeace’in VW’ya karşı hazırladığı viral kampanyanın malzemesi oldu.

29.06.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Volkswagen’in Türkiye’de de yayınlanan ve Cannes Lions’da altın aslan kazanan Dart Vader’lı global reklam kampanyası, Greenpeace’in VW’ya karşı hazırladığı viral kampanyanın malzemesi oldu.

Greenpeace, hazırladığı videoda sera gazları emisyon limitlerinin düşürülmesi planını baltalamaya çalıştığını idda ettiği Volkswagen’e karşı, "tüm dünya vatandaşlarını, ışın kılıçlarını çıkarıp isyana katılmaya ve Darth Wader’ın aydınlık tarafa geçmesi için mücadele etmeye" çağırıyor.

Greenpeace’in hazırladığı The Dark Side videosu

Volkswagen’in çevre yaklaşımını eleştirmek için Greenpeace tarafından hazırlanan video Çin, Kanada, Amerika, İngiltere, Almanya ve Fransa’nın da içinde bulunduğu 14 ülkede yayınlanacak.

Greenpeace kampanya için Volkswagen ve enerji verimliliği ile ilgili bir rapor hazırladı. Raporda, bazı VW modellerinin en ‘yeşil’ on araba listesinin müdavimi olmasına rağmen, VW araç filosunun büyük bölümünün, diğer markalarla karşılaştırıldığında, en fazla kirlilik yaratan araçlar olduğu belirtiliyor.

http://www.darkside.com adresinden yürütülen kampanya çerçevesinde Greenpeace VW’dan üç talepte bulunuyor:

1. Avrupa’nın karbondioksit emisyon kısıtlama çabalarını destekle;
2. Yakıt verimlilik standartları konmasına destek ver;
3. Söylediğinle yaptığın aynı olsun. "en çevre dostu otomobil üreticisi olma kararlılığını yaptığın üretimle kanıtla.