Google artık Türkiye’de

Google, Türk kullanıcılar ve reklam verenlerin, yerel ürün ve hizmetlere ulaşmalarını sağlamak için Türkiye'de ofis açtı.

20.06.2006 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Google, Türk kullanıcılar ve reklam verenlerin, yerel ürün ve hizmetlere ulaşmalarını sağlamak için Türkiye’de ofis açtı.

Google Türkiye ofisinin açılışı nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Google’ın Gelişmekte Olan Pazarlardan Sorumlu Direktörü Dennis Woodside, Google’ın Kaliforniya’da bir garajda başladığını anımsatarak, bugün dünyanın pek çok yerinden erişilebildiğini anlattı.

Google’ın dünyanın bütün bilgilerini organize etmeye çalıştığını ifade eden Woodside, içerikle ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Google için bundan sonra mobil telefonların da önemli olduğuna dikkati çeken Woodside, mobil telefonların artık internet bilgisi için erişim noktası olacağını söyledi.

Google’ın amacının her geçen gün yenilikçi yollar bulmak olduğunu ifade eden Woodside, Google’ın bugün 171 dilde arama motoru bulunduğunu, aynı zamanda video, gmail, googleearth gibi pek çok hizmeti de kullanıcılara sunduğunu kaydetti.