Godiva: Ülker’i hiç duymamıştık

Godiva'nın Avrupa sorumlusu Nicholas Bouve, Ülker'e satış sürecinde yaşananları anlattı...

11.01.2008 - 09:49 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Godiva’nın Avrupa sorumlusu Nicholas Bouve, Ülker’e satış sürecinde yaşananları anlattı…

Dünyanın 60 ülkesinde 500’ü aşkın satış mağazası olan ve bünyesinde 4 bin kişi çalışan çikolata devi Godiva’nın Avrupa sorumlusu Nicholas Bouve, Ülker’e satış sürecinde yaşananları anlattı.

Godiva’nın yıllık cirosunun 500 milyon dolar olduğunu ifade eden Bouve, 850 milyon dolarlık satış rakamının adil bir rakam olduğunu belirtti.

Ülker’in Godiva’yı almasının tüketici kanaati üzerinde bir değişiklik yapıp yapmayacağı sorusu karşısında Bouve şunları söyledi:

“Öyle umuyorum ki Ülker sayesinde markanın büyümesi ve tanınırlığı konusunda daha iyi fırsatlar ve olanaklar yaratılacaktır. Godiva Amerika, Avrupa ve Uzak Asya’da çok güçlü bir marka. Ülker ile birlikte şimdi Ortadoğu ve Yakın Asya’da kendini kanıtlama şansı bulacak. Ben Godiva’nın Türkiye’de de çok büyük başarı yakalayacağını düşünüyorum. Ancak bu elbette insanların bu ürünün bedelini karşılayabilmesi ile doğru orantılı. Çünkü Godiva çok pahalı bir zevk. İstanbul, Ankara gibi şehirlerde yüksek satış olacaktır ama diğer bölgeler için bir tahmin yapmak zor” diye konuştu.

Bouve, Godiva CEO’su Jim Goldman ile Ülker CEO’su Murat Ülker arasında geçen sohbette, Goldman’ın Ülker’e ‘Satıştan önce İstanbul’un yerini bile bilmezdim’ demesinin hatırlatılması üzerine, “Eminim ki İstanbul’un yerini biliyordur ve kastettiği bu değildir. Ancak şunu açık yüreklilikle söyleyebilirim ki kesinlikle Ülker ile ilgili hiçbir şey bilmiyorduk. Ülker tam bir Türk markası ve sanırım Godiva ile yapmak istedikleri şey bunu bir nebze aşmak ve dünya markası haline gelmek” dedi.

Akşam