Global Üniversiteli Girişimci Yarışması kazananları açıklandı

Türkiye elemelerine 180 genç girişimcinin başvurduğu yarışmanın birincisi “Biyokimya Oto Analizörü” isimli projesiyle Batuhan Yılmaz.

09.11.2012 - 18:27 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda, Akbank’ın katkıları ve Bizz Consulting işbirliğinde düzenlenen Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’nın Türkiye elemeleri sonuçlandı.

Global Student Entrepreneur Awards (GSEA) tarafından 44 ülkede üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen ve Türkiye ayağı bu yıl ikinci kez hayata geçirilen Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’nın ödül töreni, 08 Kasım 2012, Perşembe günü Conrad Otel’de gerçekleştirildi.

44 ülkenin birincileriyle 150 bin Dolar için yarışacak

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray’ın yanı sıra, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Capital&Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü Mehmet Rauf Ateş, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Boydak, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, BKP Başkanı Burhan Karaçam, BNP Paribas Cardif Türkiye Genel Müdürü Cemal Kişmir, Pegasus ve TOBB Girişimci Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Milliyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Murat Sabuncu, KAGİDER Başkanı Gülden Türktan, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Gülden Yılmaz, ETİYA Genel Müdürü Ali Durmuş ve ESCORT Computer Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özer’den oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda, yarışmada “Biyokimya Oto Analizörü projesiyle birinci seçilen Batuhan Yılmaz, 15 – 16 Kasım tarihlerinde New York’ta gerçekleşecek büyük finalde Türkiye’yi temsil etme ve projesini uluslararası platforma taşıma hakkı kazandı.

44 ülkenin temsilcilerinin yarışacağı büyük finalde birinci seçilen genç girişimci, 150 bin dolarlık büyük ödülü kazanarak fikirlerini hayata geçirme şansı yakalayacak ve bunun yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden birçok genç ve profesyonel girişimciyle tanışarak vizyonunu genişletecek.

Yarışmaya bu yıl Vodafone Türkiye tarafından dahil edilen “Vodafone Özel Mobil Internet Kategorisi”nde birinci olan Eralp Erat, Türkiye’nin ilk operatör markalı tableti Vodafone Smart Tab 10 hediye kazandı.

Akbank, Akbank İnovasyon kategorisi birincisi Anıl Yılmaz ile birlikte diğer kategorilerde dereceye giren genç girişimcilere, avantajlı bankacılık hizmetleri ve 2013 yılı boyunca ücretsiz girişimcilik eğitimlerinden oluşan bir paket hediye etti. Ayrıca Akbank, girişimcilere firmalarının ve ürünlerinin tanıtımını hedef kitlelerine ücretsiz yapabilecekleri “SMS ile Tanıtım” olanağı sağladı.

Yarışmanın Sosyal Etki kategorisinde kazananı Şüheda Aydın ve Geleceği Gören Girişimci kategorisinde kazananı ise Buğra Pekuslu oldu.