Global reklamverenler dijitali konuştu

Reklamverenler Derneği (RVD), Dünya Reklamverenler Federasyonu (World Federation of Advertisers /WFA) ile birlikte bu yıl ilk kez dünya reklamverenlerini İstanbul’da bir araya getirdi...

01.04.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Reklamverenler Derneği (RVD), Dünya Reklamverenler Federasyonu (World Federation of Advertisers /WFA) ile birlikte bu yıl ilk kez dünya reklamverenlerini İstanbul’da bir araya getirdi.

Dünya çapında şirketlerin ve 58 ülkedeki reklamveren derneklerinin üye olduğu Dünya Reklamverenler Federasyonu ile birlikte, 30 Mart – 2 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Dünya Reklamverenler Haftası kapsamında, 31 Mart Çarşamba günü Swissotel’de Dünya Reklamverenler Konferansı gerçekleştirildi. ‘Mücadeleden Çıkarken’, ‘Ölçülmüyor mu? Ödemem’, ‘’Puslu havada pazarlama’, Reklamcıyım, bana güven…’ ve ‘En büyük değişim dijital değişim’ başlıklı 5 oturumda gerçekleştirilen konferansta; Facebook Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı Blake Chandlee, Coca Cola Türkiye Başkanı Galya Frayman Molinas ve HP Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Kurulu Başkanı Michael Mendenhall gibi önemli isimler, Türkiye’de ve dünyada medya ölçümlemesi, reklam ve pazarlamada güven kavramı ve gittikçe dijitalleşen reklam dünyasında müşteri-ajans ilişkilerinin durumu gibi noktalara değindiler.

Konuşmacıların genel olarak sürdürülebilirlik kavramının altını çizdikleri konferansın kapanış ve değerlendirme konuşmasını ise RVD Başkanı Ahmet Pura yaptı.