Gıda ile fonksiyonun sinerjisinden doğan S’martt

2007 yılında çocuklara yönelik ürün gamını geliştirmek üzere atılım yapmayı hedefleyen Ülker, fonksiyonel gıda alanına iddialı bir giriş yapan yeni ürünü S’MARTTın tanıtımı için çocuklar ve gençlere yönelik entegre pazarlamada

31.08.2007 - 14:21 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

2007 yılında çocuklara yönelik ürün gamını geliştirmek üzere atılım yapmayı hedefleyen Ülker, fonksiyonel gıda alanına iddialı bir giriş yapan yeni ürünü S’MARTTın tanıtımı için çocuklar ve gençlere yönelik entegre pazarlamada uzmanlaşan Sinerji Reklam ve Danışmanlık ile özel bir kampanya başlattı. Hedef kitle olan okul öncesi yaş gurubunda güçlü bilinirliği sayesinde, bu yeni ürün gurubunun temsilcisi ve sözcüsü olarak Looney Tunes seçildi.

Türkiye’nin 62 yıldır kaliteden ödün vermeyen önemli markalarından biri olan Ülker, yeni ürünü “S’MARTT”ın tanıtımı için Warner Bros ile yaptığı anlaşma sonrasında, işini şansa bırakmamak için lisanslı projelerde 5 yılı aşkın tecrübesine güvendiği Sinerji ile ilerleme kararı aldı. Kampanyada, S’MARTT’ı lezzetlerine göre sınıflandırmak için Warner Bros’un Looney Tunes karakterleri kullanıldı.

Omega 3, DHA vitamin ve mineraller sayesinde çocukların zihinsel ve sinirsel gelişimine katkıda bulunan S’MARTT için Sinerji Reklam’ın projeye yaklaşımındaki ana kavram zeka oldu. Ve 3-8 yaş arası zekayı geliştiren oyunlar S’MARTT’ın ürün çeşitlerine oturtuldu.

Karakterlerden en zeki ve çevik olan Bugs Bunny, en kıvrak ve sempatik olan Tweety, en haylaz ve hızlı olan Taz ve diğerleri ambalajlar ve POP’lerde yerlerini aldılar. S’MARTT’ın yalnızca POP’lerle bırakmayan Sinerji ekibi, sahaya da inerek sadece Warner Bros’un eğitimini almış kişilerce kullanılabilen Bugs, Tweety, ve Taz’ın kostüm karakterleri ile Carrefour’larda ürün grubunun tanıtımını destekledi.

Bilgi için:
İnter Pr
Begüm Görgün
[email protected]
Tel: 0216 346 13 44-79