Gençler markalar için Youth Marketing’te buluşuyor

Eğitişim Kariyer Enstitüsü, iş hayatı trendlerinin konuşulduğu trenddays zirvelerinin ikincisini 13 Mart’ta ‘Youth Marketing’ ile gerçekleştiriyor.

14.02.2008 - 13:36 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Eğitişim Kariyer Enstitüsü, iş hayatı trendlerinin konuşulduğu trenddays zirvelerinin ikincisini 13 Mart’ta ‘Youth Marketing’ ile gerçekleştiriyor. Değişik profilllerden gençlerin biraraya getirildiği Zirve’de katılımcılar, yeni gençliğin profilini tanıma fırsatını bulurken, sunulan gençlik araştırması ile kesinleşmiş sonuçlara da ulaşmış olacaklar. Zirvede ayrıca; yeni gençliğe ulaşmanın ipuçlarını verirken, E-Genç, Community Marketing gibi kavramları da masaya yatırılacak…

Eğitişim Kariyer Enstitüsü, iş hayatı zirvelerinin ilki Sports Marketing’in ardından, 13 Mart’ta Youth Marketing ile ikinci zirveyi gerçekleştiriliyor. İş hayatı trendlerinin konuşulacağı bir günlük zirvelerden oluşan TrendDays Zirveleri; pazarlama, reklam, iletişim, yönetim, finans alanlarında sektörün önde gelen ulusal ve uluslararası birçok profesyonelini biraraya getiriyor. TrendDays Zirveleri ile; sekötörün öncü isimleri arasına girmek isteyen bireylerin ve kurumların en son trendleri, gelişmeleri dinleyebilecekleri, aynı zamanda örnek uygulamaları görebilecekleri bir platform oluşturuluyor.

Gençlik Pazarlaması; geleneksel metotların “eksik” kaldığı, tüketici davranışlarının gittikçe değiştiği günümüzde, marka ömrünü uzatmanın ve satın alma kararını veren tüketiciye ulaşmanın gençlikten geçtiğinin farkında olan markalar için yeni nesil bir pazarlama yöntemi. Çok yüksek bir dinamizme sahip olan bu segment, geleneksel pazarlama yöntemlerine meydan okuyor. Başarılı bir gençlik pazarlaması kampanyası önce; spor, müzik, teknoloji gibi gençliği kapsayan platformlarda gerçekleştiriliyor.

Ahkam kesmek mi? Gerçekten Tanımak mı?
“Millet olarak seviyoruz her konuda ahkam kesmeyi… Futbol dendi mi herkes antrenör, politika dedin mi herkes siyasetçi… Konu gençler olunca da durum çok farklı değil. Herkes gençleri tanıyor, herkes gençlere önem veriyor, herkes gençler hakkında yorum, yapıp ahkam kesip “bizim için onlar önemli”, “biz her şeyimiz onlara göre ayarlıyoruz” derken buna karşılık gençlik de Mart ayında gerçekleştirilecek Youth Marketing Zirvesi için “Hodri meydan, biz burdayız…Bizi gerçekten tanıyor musunuz? Biz kimiz? Markaları, markalar ile ilişkileri konuşmak için sizi bekliyoruz” diyor.

Kim Bu “Genç”ler?
1981-1993 yılları arasında doğan, 7/24 online olan bu gençliğin anahtar kelimeleri; Hız! Duymak istedikleri tek şey ise; ‘Bana Özel’. Hayatlarında; facebook, PS3, cep telefonu ve bol miktarda çevrim içi arkadaş var… Markaların daha önce hiç böyle bir hedef kitleleri olmadı, Onlarla alışıldık yöntemlerle konuşmak sizce olası mı?
13 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Youth Marketing Zirvesi’nde; prosumer (Online Social), teknolog, kokoş, modern dindar, modern sosyal demokrat, Bobo, Girişimci, sosyo-kültürel gibi farklı profillerden gençler markalar için kendilerini anlatıyor. E-Genç, Community Marketing gibi kavramların masaya yatırılacağı zirvede; gençlere ulaşmak için kullanılması gereken mecralar, medya araştırma ve analizleriyle Türkiye’de gençlerin son 5 yılı ve gençler için hazırlanan özel bir portal ile elde edilen sonuçlar katılımcılarla paylaşılacak.
TrendDays 08 ‘Youth Marketing’ zirvesi için detaylı bilgiye www.trenddays.com adresinden ulaşılabiliyor.

Eğitişim Kariyer Enstitüsü, bugünün ve geleceğin lider ve yöneticilerinin kariyer yolculuklarının her aşamasının başarı öyküleriyle dolu olmasını sağlamak ve rakipleri karşısında rekabet avantajı kazandırmak vizyonuyla 2001 yılında kuruldu. Eğitişim, Sertifika Programları, konferanslar, zirveler, bireysel-kurumsal danışmanlık, kişisel kariyer koçluğu ve işe yerleştirme hizmetleri sunuyor. Bunların yanında da 2006 başından bu yana kurumsal firmaların da ihtiyaçlarına yönelik, özel olarak geliştirilmiş içerikleriyle; İnsan Kaynakları, Pazarlama, Satış, Finans, İletişim, Yönetim gibi alanlarda zengin danışman kadrosu ve iş hayatından önde gelen isimlerle kurumlara özel eğitimler, zirveler ve motivasyon programları geliştiriyor.