Geçen haftanın en çok reklam dizileri hangileri?

Medya Takip Merkezi (MTM), 29 Ekim-4 Kasım haftasını kapsayan TV reklam araştırmasını sonuçlandırdı. Yerli dizilerin reklam adedinde genel bir azalmanın gözlendiği araştırmanın sonuçları şöyle...

06.11.2007 - 16:49 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Medya Takip Merkezi (MTM), 29 Ekim-4 Kasım haftasını kapsayan TV reklam araştırmasını sonuçlandırdı. Buna göre, haftanın en çok reklam alan yerli dizisi, Star TV ekranlarından izleyenleri ile buluşan ‘Köprü’ oldu. Geçtiğimiz hafta sıralamada ikinciliğe gerileyen Kurtlar Vadisi Pusu’nun, reklam sayısındaki düşüş artarak devam etti. Yerli dizilerin reklam adedinde ise genel bir azalma gözlendi. İşte araştırmanın diğer sonuçları…

MTM’ nin, genel içerikli yayın yapan sekiz TV kanalının, prime-time zaman diliminde gerçekleştirdiği reklam ölçüm sonuçlarına göre; yerli dizilerin reklam sayısında genel bir düşüş yaşandı ve önceki haftaya oranla yerli dizilerin aldığı reklam sayısı, % 4’e yakın bir oranda azalma gözlendi.


Haftanın en çok reklam alan dizisi “Köprü”…

Star TV ekranlarından izleyenleriyle buluşan, yapımcılığını Ata Türkoğlu’nun üstlendiği “Köprü” adlı yapım, haftanın en çok reklam alan yerli dizisi oldu. 29 Ekim’de yayımlanan yeni bölümüyle toplam 96 spot alan Köprü, bu reklamları 41 dakika süreyle ekranlara yansıttı. Yayınlandığı yeni bölümünde toplam 38 markanın ürününü hedef kitlesiyle buluşturan Köprü’ye en çok reklam veren markalar sırasıyla; Casper Computer, Tefal ve Gilette oldular.

ATV ekranlarının sevilen dizisi “Hatırla Sevgili” 2 Kasım’da yayınlanan yeni bölümüyle en çok reklam alan ikinci yerli diziydi.

Önceki haftaya oranla reklam sayısında % 10’luk artış olan Hatırla Sevgili, toplam 62 farklı ürünün 94 reklamını tüketicisinin ilgisine sundu. Hatırla Sevgilide yayınlanan bu reklamlar, 36 dakika boyunca ekranlarda kaldı.


ATV’ye transfer olan Hepsi 1’in reklam sayısı artış gösterdi…

Uzun süre Show TV ekranlarında izlendikten sonra ATV ekranlarına geçen Hepsi 1’in, aldığı reklam sayısında yükseliş tespit edildi. Hepsi 1, yayımlandığı gün toplam 89 reklam aldı ve bu reklamlara 36 dakika boyunca yer verdi.

Haftalardır en çok reklam alan yerli dizi unvanını elinde tutan Kurtlar Vadisi Pusu ise 29 Ekim-4 Kasım haftasında listenin 15. sırasına kadar geriledi. Diziye en çok reklam veren marka ise Yapı Kredi Bankası oldu.


En çok reklamı alan 10 diziden dördü, ATV’den…

MTM’ nin aynı araştırmasına göre, hafta boyunca reklamverenin en çok ilgi gösterdiği diziler, izleyenleri ile ATV ekranlarında buluşanlar oldu. Araştırmayı kapsayan dönemde ATV ekranlarının en çok reklam alan yerli dizileri, Hatırla Sevgili, Hepsi 1, Sıla ve Senden Başka olarak sıralandılar. Geçtiğimiz haftalarda, listenin ilk sıralarında yer alan Kanal D’nin dizilerindeki reklam sayısında ise düşüş gözlendi.