GE Healthcare’in Türkiye’ye atama

Karim Karti GE Healthcare Orta Doğu, Afrika, Türkiye ve Rusya Bölge Başkanı ve CEO’su olarak atandı.

22.02.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Karim Karti GE Healthcare Orta Doğu, Afrika, Türkiye ve Rusya Bölge Başkanı ve CEO’su olarak atandı.

GE Healthcare’in Türkiye’deki Bölge Genel Merkezinde görev alacak olan Karim Karti, gelişen pazarlarda sağlık hizmetleri altyapısının büyümesini destekleyecek; GE’nin küresel ‘healthymagination” girişimine, özellikle bölge genelinde sağlık hizmetine erişilebilirliği artırma çabalarına odaklanacak.

General Electric’in (GE) sağlık hizmetleri iş birimi olan GE Healthcare; Karim Karti’yi Orta Doğu, Afrika, Türkiye, Orta Asya, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nu kapsayan GE Healthcare bölgesel faaliyetlerinin Başkanı ve CEO’su olarak görevlendirdi. Bağımsız bir bölge yaratmak için atılan bu stratejik idari adım, hızla büyüyen bu pazarlarda GE Healthcare’ın varlığını ve yatırımlarını güçlendirme konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Karim Karti, İstanbul’daki bölge genel merkez ofisinde, gelişen bu önemli pazarlarda GE Healthcare’ı güçlendirme konusunda lider rolünü üstlenecek. Müşteri ilişkilerini geliştirme ve genişletmenin yanı sıra sağlık hizmetlerinin sunuluş biçiminin değişmesini sağlayacak ve uzun dönemli kamu ve özel sektör ortaklıklarını güçlendirmek için stratejiler oluşturmaktan sorumlu olacak.

Karim Karti, 1996 yılında GE Kurumsal Denetleme Ekibinin bir üyesi olarak GE’ye katıldı. 2000 yılında GE Healthcare’ın Küresel İş Geliştirme bölümüne geçen Karti; ABD, Avrupa ve Asya’da Genel Yönetim, Ticari Faaliyetler, Ürün Geliştirme ve Hizmetler alanlarının önemli liderlik pozisyonlarında görev aldı. Şu anki pozisyonuna geçmeden önce GE Healthcare Kore Başkanı ve CEO’su görevini üstlendi. GE’ye katılmadan önce ise Karim, Procter & Gamble’da Ürün Müdürlüğü yaptı.

Karti, Fransa’daki Ecole Centrale de Lyon’da mühendislik eğitimi almış ve aynı zamanda Business School of Lyon’un Girişimcilik programından mezun olmuştur.