“Türkler kendi işlerini kolayca kurabilecek”

Bugün Türkçe yayınını başlatan Freelancer.com'un CEO’su Barrie, Türklerin kendi işlerini kurarak ekonomiyi canlandıracaklarını söylüyor.

17.11.2012 - 11:44 | MediaCat

freelancer.com artık türkçe
0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Dış kaynaklı ve kitle kaynaklı çalışma piyasasında en büyüklerden biri olan Freelancer, bugün Türkçe web sitesinin –www.freelancer.com– yayınını başlatıyor. Site altı ayda 50.000 yeni Türk işletmesi yaratmaya ve Türk ekonomisini canlandırmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

Türkiye’nin girişimcilik ruhunu yönlendirmeyi hedefleyen Freelancer.com, iş kurmayı ve dünyanın her yanında ticaret yapmayı kolaylaştırmayı ve Türkiye’nin global e-ticaretinin büyümesine öncülük yapmayı planlıyor.

Freelancer, bugüne kadar, normal maliyetin küçük bir kısmı karşılığında fikirlerini para getiren işletmelere dönüştürmelerini destekleyerek, 4 milyonu aşkın kişinin iş kurmasına ve büyütmesine ya da dünya çapında bağımsız serbest çalışanlar haline gelmesine yardım etti.

Freelancer CEO’su Matt Barrie, Türklerin kendi işlerini kurarak ekonomiyi canlandırmak istediklerini, kurulu küçük işletmelerin de büyümek için can attığını ifade ediyor. Barrie, “Fikirleri var ama, bankalar ve AB’nin pek az yardımı oluyor.” diyor.

Sistem şöyle işliyor:

Ödemeler Paypal, Moneybookers, Freelancer.com ATM kartı (her yerdeki ATM’lerde kullanılabilir)ve Banka Havalesi ile haftalık olarak yapılıyor.

Kayıt olmak ve teklif vermek ücretsiz. Başarılı teklifler için 5 ABD $ tutarı ya da %10’dan –altın üyeler için %3- yüksek olanlar komisyon olarak alınıyor. Ödemeler, kişi para kazanmaya başladığında alınıyor.