FarmVille gerçek oluyor

Facebook'da 46 milyon kullanıcı tarafından oynanan ve dünya çapında büyük ilgi gören FarmVille, sanal dünyadan çıkarak gerçek dünyaya adım atıyor.

05.05.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Facebook’da 46 milyon kullanıcı tarafından oynanan ve dünya çapında büyük ilgi gören FarmVille, sanal dünyadan çıkarak gerçek dünyaya adım atıyor.

 

Wimpole çiftliği online kullanıcıların hizmetine açılıyor. Online kullanıcılar bu çiftliğin işletme sistemi hakkında oy verebilecek, ne tür domuzların alınacağını seçebilecek ve hasat için en uygun zaman konusunda öneride bulunabilecekler.

İngiltere’de yapılacak olan bu Farmville deneyi National Trust’ın insanlara tükettikleri gıdalar hakkında bilgi verme kampanyasının bir uzantısını oluşturuyor.

Wimpole çiftliğinin yöneticisi, "sahip olduğumuz alan cyber alandaki gibi her türlü sebze yetiştirmeye elverişli değil yani katılımcılar burada muz yetiştiremiyecekler. Bunun yanı sıra, eminim ki, çiftlik için benim asla vermeyeceğim, garip kararlar verilecek" dedi.

Bu gerçek FarmVille deneyimine katılmak için National Trust’a bağış niteliğinde 48 dolar yatırmak gerikiyor. Bu bağış kullanıcıya çiftlikle ilgili bilgi, video ve bloglara ulaşma hakkı ve seçim yapma izni veriyor. Her ay büyük bir karar oylamasının yapılacağı deneyin, yakında akıllı telefonlardan da ulaşılabilecek bir uygulaması çıkarılacak.