Farmaskop Ödülleri bu akşam sahiplerini buluyor

Finalistlerin ve kategori birincilerinin ödülleri ile başarı belgeleri bu gece Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirilecek tören ile sahiplerine verilecek...

01.06.2009 - 14:24 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Bu yıl ikincisi düzenlenen Farmaskop Sağlık İletişimi Yaratıcılık Ödülleri’nin kazananları 2 Haziran 2009 tarihinde ödüllerine kavuşuyor.

Sağlık iletişiminde üretilen çalışma ve projelerin özgünlük, etik ilkelere uygunluk ve fikirlerin uygulamadaki başarısı bakımından değerlendirildiği Farmaskop Sağlık İletişimi Yaratıcılık Ödülleri yarışmasının sonuçları belli oldu.

Jüri başkanlığını Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Alper Üner’in yaptığı ve jüri başkanı ile birlikte 20 kişiden oluşan seçici kurulda yarışmanın platform üyeleri, reklam ajanslarından kreatif direktörler, yerli ve yabancı ilaç firmalarının üst düzey yetkilileri yer aldı. 37 ajansın 23 kategoride katıldığı toplam 211 çalışma iki etapta değerlendirildi. İlk etapta internet sitesi üzerinden ön değerlendirme ile kısa listeyi oluşturan jüri üyeleri, 26 Mayıs’ta Hyatt Regency Otel’de bir araya gelerek finalistleri ve kategori birincilerini belirledi. Elemelerde yaratıcılık, yaratıcılığın uygulamadaki başarısı, sağlık iletişimine katılan değer ve etik ilkeler gibi kriterler gözetildi.

Bu yıl Cortex İletişim, Empati, Graphinn, Sudler & Hennessey PDO/DORAN ve Taze Fikir reklam ajanslarının platform üyeliği yaptığı yarışmanın En İyi Eğitim-Bilgilendirme Kampanyası/Projesi kategorisinin sponsorluğunu PTMS, En İyi Ürün Lansman Kampanyası kategorisinin sponsorluğunu ise Cegedim-Dendrite üstlendi.

Finalistlerin ve kategori birincilerinin ödülleri ile başarı belgeleri 2 Haziran tarihinde Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirilecek tören gecesinde sahiplerine verilecek. Törenin sunuculuğunu PowerFM’in DJ’lerinden Bay J ve Geveze üstlenecek. Üç yıl önce kurdukları grupla Türkçe ve yabancı dilde şarkılardan oluşan bir repertuar sergileyecek Bay J ve Geveze gecede eğlenceli bir performans da gerçekleştirecek.