Facebook Türkiye’de ilk marka uygulaması

Günden güne artan kullanıcı sayısı ile son dönemin en popüler sanal buluşma ortamlarından biri olan Facebook'ta, Türkiye'nin ilk marka

30.10.2007 - 13:13 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Fortis Türkiye Kupası heyecanı yeşil sahalardan sonra sanal ortamda da devam ediyor. Fortis Türkiye Kupası Tahmin Oyunu ile futbolun neşesi ve eğlencesi Facebook’a taşınıyor.

Günden güne artan kullanıcı sayısı ile son dönemin en popüler sanal buluşma ortamlarından biri olan Facebook’ta, Türkiye’nin ilk marka uygulamasını Fortis yaptı. Facebook için özel olarak geliştirilen Fortis Türkiye Kupası Tahmin Oyunu’na, ilk üç günde 4.500’ün üzerinde kullanıcı katıldı.

Facebook’ta grup maçlarının hemen öncesinde hayata geçirilen uygulama ile, kullanıcılar fikstüre uygun olarak maçlar için skor tahmin yapabiliyor. Buna göre her maç haftası sonunda skor tahminlerini en iyi yapanlar sıralanacak.

Türkiye’nin interaktif teknoloji ve pazarlama sektörünün lider oyuncusu MagiClick Digital Solutions tarafından Fortis için gerçekleştirilen uygulama, Facebook’ta Türkiye’de bir marka tarafından yapılan ilk uygulama olma özelliğini taşıyor.