Facebook şimdi de Groupon’a rakip

Facebook, Groupon'a rakip bir fırsat sitesini "Deals on Facebook" adıyla lanse ediyor ve Groupon'dan daha çok sosyal deneyim sağlama sözü veriyor.

27.04.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Facebook, Groupon’a rakip bir fırsat sitesini  "Deals on Facebook" adıyla lanse ediyor ve Groupon’dan daha çok sosyal deneyim sağlama sözü veriyor.

Facebook’un dün test etmek amacıyla Atlanta, Austin, Dallas, San Francisco ve San Diego’da başlattığı yeni sitesi Deals on Facebook önümüzdeki günlerde daha geniş bir coğrafyaya yayılmayı planlıyor.

Facebook, diğer grup satın alma sitelerinden paylaşılınca anlamı olan fırsatlar sunarak ayrışmayı planlıyor.

Groupon için zorlu bir rakip olacak olan "Deals on Facebook" süphesiz bu alandaki tek rakip değil. Google’da geçtiğimiz hafta Google Offers’ı dört şehirde kullanıma açtı. Groupon geçtiğimiz yıl Google’ın 5 milyar dolarlık teklifini reddetmişti.

Facebook bölge müdürü Emily White, Facebook’un sunacağı indirimlerin özellikle sosyal çevreyle paylaşılan etkinlikler olmasını çok önemsiyoruz dedi ve diş beyazlatma gibi tek başına yapılan işlemler konusunda fırsat sunmayacaklarına söz verdi. Facebook’da etkinikleri paylaşmanın ve arkadaşları davet etmenin de daha kolay olduğunu vurgulayan White "insanlar, Facebook’daki tekliflere, arkadaşlarının da dahil olmasını sağlarlarsa daha çok indirim alacaklar " dedi.

Deals on Facebook için bir ekip kuran site, bunun yanında Opentable, Gilt City, Tippr, PopSugar, Plum District, ReachLocal, Zozi, Home Run, KGB Deals, aDealio ve ViaGoGo ile de ortaklık kurdu.