Faber-Castell 250 yıl kutlamaları Türkiye’den başladı

2010’da cirosu %27 artan Türkiye Faber-Castell’in gözde ülkeleri arasında.

04.03.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Temelleri 1761 yılında Nürnberg’de küçük bir atölyede atılan,  yazım-çizim gereçleri markası Faber-Castell, 250. kuruluş yıldönümünü dünya çapında düzenlenecek bir dizi etkinlikle kutlayacak.

Etkinliklerin dünya lansmanı için Türkiye’ye gelen Faber-Castell’in 8. kuşak temsilcisi Kont Anton Wolfgang von Faber-Castell, “Türkiye giderek daha fazla ivme kazanan bir ülke, geçen yılki büyüme performansı ise göz kamaştırıcı. Bizim için büyük önem taşıyan 250. yıldönümü kutlamalarını Türkiye’den başlatıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Almanya’nın Nürnberg kenti yakınlarındaki Stein kasabasında, 1761 yılında marangoz Kaspar Faber’in dünyanın ilk kurşun kalemi olan ‘Bleyweisssteffte’yi üretmesiyle temelleri atılan Faber-Castell, bu yıl 250. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

250. yıl için planlanan özel etkinlikler tüm dünyaya Türkiye’den duyurulurken, 1978 yılından bu yana şirketin yönetimini üstlenen ve Faber-Castell’in 8. kuşak temsilcisi Kont Anton Wolfgang von Faber-Castell de ülkemize geldi.