Exper artık yoluna ayrı devam edecek

Yıldız Bilişim Grubu üyesi Datateknik’in bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin bilgisayar markası Exper, artık yoluna ayrı bir şirket olarak devam edecek...

28.01.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Yıldız Bilişim Grubu üyesi Datateknik’in bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin bilgisayar markası Exper, artık yoluna ayrı bir şirket olarak devam edecek. Yıldız Bilişim Grubu’nun sektördeki büyüme stratejisi doğrultusundaki yeni yapılanmayla grupta önemli atamalar da gerçekleşti. 
 
1994 yılından bu yana Datateknik bünyesinde bulunan Exper, yoluna ayrı bir şirket olarak devam ederken Datateknik ise bilişim entegrasyonu konusundaki faaliyetlerini sürdürecek. 
 
MEHMET YOLCU YÖNETİMDE YER ALACAK
Yaklaşık 20 yıldır Datateknik’de görev alan son olarak şirketin genel müdürlüğünü yürüten Mehmet Yolcu’nun, yapılanmanın ardından görevine Başkan Danışmanı ve yönetim kurulu üyesi olarak devam edeceği açıklandı.

Datateknik ve Exper’in ayrılmasından sonraki dönem için; “Yeniden yapılanma sürecinde Datateknik’in Genel Müdürlüğü’ne Cahide Akkuzu atanırken, bugüne kadar Mersa Sistem Ülke Genel Müdürlüğü’nü yürüten Orhan Korkusuz Exper’in Genel Müdürlüğü’ne getirildi. Mersa Sistem’de ise; Pazarlama Genel Müdürlüğü’nü Alpay Özbay; Satış Genel Müdürlüğü’nü ise Mustafa Saka sürdürecek.