Eurovision temsilcimiz belli oldu

53. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi bir grup temsil edecek. Eurovision'a gidecek olan grup...

10.12.2007 - 09:46 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi bir grup temsil edecek. Eurovision’a gidecek olan grup…

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Türkiye’yi 53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmek için “Mor ve Ötesi” ile ‘prensipte anlaşma’ sağlandığını açıkladı.

TRT öncelikle Türkiye’yi 53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil etmesi için 5 grup ya da sanatçı tespit etmişti. Bunların arasında “mega star” Tarkan da bulunuyordu. TRT’nin yaptığı 5’li listede birinci sırada olan Tarkan, bu öneriyi kabul etmedi. Tarkan’ın devre dışı kalmasının ardından TRT, sıralamada yer alan diğer sanatçı ve gruplarla görüşmeye başladı.


Şarkı Türkçe olacak…

Bu görüşmeler, büyük ölçüde tamamlandı. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, yaptığı açıklamada, “Mor ve Ötesi” ile ‘prensipte anlaşma sağlandığını’ belirterek, kısa süre içinde imzaların atılabileceğini söyledi. Şahin, Mor ve Ötesi’nin seslendireceği parçanın Türkçe olacağını vurguladı.

Türkiye, 2003 yılında Riga’da gerçekleştirilen 48. Eurovision Şarkı Yarışması’na Sertab Erener’in “Everyway That I Can” adlı İngilizce şarkısıyla katılmıştı. Erener, birinciliği elde etmişti. Finlandiya’da gerçekleştirilen 52. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil eden Kenan Doğulu da “Shake it up Şekerim” adlı parçasıyla dördüncülüğü elde etmişti.

Kaynak: Sabah