Ergoisviçre’de yeni genel müdür

ERGOİSVİÇRE Sigorta'nın Emeklilik ve Hayat Şirketi’nin kadrosuna, sigorta sektörünün deneyimli isimlerinden...

01.04.2009 - 17:09 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

ERGOİSVİÇRE Sigorta’nın Emeklilik ve Hayat Şirketi’nin kadrosuna, sigorta sektörünün deneyimli isimlerinden Recep Akkaya katıldı. Anadolu Üniversitesi Matematik Bölümü mezunu Recep Akkaya, Hazine Müsteşarlığı’nın onayının ardından ERGOİSVİÇRE Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü olarak atanacak.

İş yaşamına Matematik öğretmeni olarak başlayan ve bu görevini farklı okullarda 7 yıl sürdüren Recep Akkaya, sigorta sektörüne Başak Sigorta’da memur olarak giriş yaptı. 23 yıl boyunca Başak Sigorta, Başak Hayat Sigorta ve Başak Groupama Emeklilik’te çeşitli kademelerde görev alan Recep Akkaya, son olarak Başak Groupama Emeklilik A.Ş’nin Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Başak Hayat Sigorta A.Ş’de Pazarlama Grup Müdürü olarak görev yaptığı dönemde başta Ziraat Bankası ile Türkiye’de ilk kez kısa ve uzun vadeli kredi hayat sigorta uygulamasını ve banka çalışanları ile sigorta şirket çalışanları arasında sinerjinin oluşturularak Banka Sigortacılığı uygulamasını başlatan Recep Akkaya, 1958’de Bafra’da doğdu. Evli ve bir çocuk babası olan Recep Akkaya, İngilizce biliyor.