En çok reklamveren sektörler

Nar Ajans araştırmasına göre, ocak ayında televizyonda en çok reklam veren sektör iletişim sektörü oldu.

08.02.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?
Yeni yılın ilk ayı geride kalırken, ekonomi sektörü reklam çalışmalarına hız verdi. Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans’ın, televizyonda yayınlanan reklamları mercek altına aldığı araştırmaya göre, ‘İletişim’ Ocak ayında en çok reklam veren sektör oldu. İletişim sektörünün ekranda geçtiğimiz bir ay boyunca toplam 51 bin 631 adet spot reklamı yayınlanırken, ilk üç sırayı ‘Vodafon’, ‘Turkcell’ ve ‘Türk Telekom’ oluşturdu.
 
Yapılan aynı araştırmada, televizyonda yayınlanan reklamlar içinde ikinci sırada 50 bin 533 adet spotla ‘Gıda’ sektörü yer aldı. Kanallarda reklamı yayınlanan gıda firmaları içinde en çok ‘Ülker’, ‘Eti’ ve ‘Vivident’ yer aldı. Ocak ayında televizyonda en çok reklamı yayınlanan sektörler arasında ‘Mobilya’ sektörü ise 35 bin 540 spotla üçüncü sırayı aldı. Sektörün en çok reklam verenleri de ‘Merinos’, ‘Alfemo’ ve ‘İstikbal’ oldu.
 
Nar Ajans’ın televizyonu kapsayan reklam araştırmasında, ‘Yayıncılık’ sektörü toplam 30 bin 926 spotla dördüncü sırayı alırken ‘Gazete Haber Türk’, kendi sektörü içinde en çok reklamı yayınlanan markaydı. Ocak ayında televizyonda en çok reklamı yayınlanan beşinci sektör 29 bin 889 spot sayısıyla ‘Kozmetik’ oldu. Bu alanda ‘Dermokil’ çıkan spot sayısında ilk sırada yer aldı.