eMecmua’nın üye sayısı 300 bine ulaştı

157 yayın ve bu yayınlara ait 1230 sayı, 136626 sayfa online olarak izlenip okunabilen emecmua.com’un üye sayısı yaklaşık...

07.09.2007 - 16:41 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Geçtiğimiz yıl, www.eMecmua.com üzerinden elektronik ortamda yayına başlayan eMecmua, her geçen gün sitedeki dergi ve abone sayısını artırıyor. Halen 157 yayın ve bu yayınlara ait 1230 sayı, 136626 sayfa online olarak izlenip okunabilen emecmua.com’un üye sayısı ise şimdilik yaklaşık 300.000 kişiye ulaşmış durumda.

eMecmua portföyünde, hemen hemen her sektörden yayın bulunuyor. Artık düzenli olarak okunulan pek çok haftalık ve aylık yayını eMecmua’da, derginin satış fiyatından çok daha hesaplı bir abonelik ücretiyle takip etmek mümkün. Üyeliğin ücretsiz olduğu eMecmua’da, siteye üye olduktan sonra, tüm dergilerin ilk 10 sayfası ücretsiz okunabiliyor, zaten ücretsiz olan yayınların ise tamamı okunuyor.

İş insanlarının gün içinde çok yoğun bilgisayar kullanıcısı olması gerçeğinden yola çıkan projede, okunmak istenen dergilere her an ve her saat, coğrafi ayrımlar olmadan ulaşma olanağı sağlanıyor.

eMecmua’nın sunduğu tüm bu kolaylıkların yanısıra, aynı basılmış bir dergiyi okurken olduğu gibi sayfalar arasında not tutmak, ayraçla ayırmak, sayfalara yorum yazmak, bazı sayfaları saklamak gibi detaylar da unutulmamış. Basılı dergilerden farklı olarak ise konularla ilgili yorumlar yapmak, başkalarının yorumlarını da okuma olanağı bulunuyor.

Abone olunan dergilerin arşivdeki tüm sayılarına ulaşma olanağı sağlanırken, dergide istenen konu ve başlıklara da “Arama Motoru” sayesinde kolayca erişilebiliyor.

Üyeleriyle ilgili detaylı bir database’i bulunan sitenin bireysel okuyucu ve yayıncı olmak üzere iki tür abonelik sistemi var. Basılı formattaki dergileri birebir reklamlarına varıncaya kadar okuma olanağı veren eMecmua’da, reklamverenler de çok daha interaktif reklamlar verebiliyorlar.

www.emecmua.com