El yapımı değil, makine dikişiymiş

Louis Vuitton’ın son reklamı yayından kaldırıldı. Çantalarının el yapımı olduğunu öne süren ünlü marka Louis Vuitton’un son reklamı yasaklandı...

27.05.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Louis Vuitton’ın son reklamı yayından kaldırıldı. Çantalarının el yapımı olduğunu öne süren ünlü marka Louis Vuitton’un son reklamı, tüketiciyi aldattığı gerekçesiyle yasaklandı.

Reklam denetim kurulu, Fransız markanın çantaları, reklamda ilan edildiği gibi el yapımı olmadığı için yasak kararını aldı. Çantaların makinelerde dikildiğini söyleyen kurul, ünlü markanın televizyon ve yazılı basında yayımlanan reklamının yasaklanmasına karar verdi.

Reklam Standartları Kurumu ASA’ya üç tüketici başvurup, çantaların el yapımı olduğuna inanmadıklarını belirtmiş. Tüketicilerin reklamda görünen çantaların dikişlerinin elde yapılamayacak türde olduğunu söylemesi üzerine ASA, Louis Vuitton yetkililerine çantaların el yapımı olup olmadğını sormuş. Bunun üzerine de tasarımcılar çantaların yapımında dikiş makinelerinin kullanıldığını açıkladı ancak çantaların imal sürecinin otomatik olmadığını ve her bir çantanın yapımında 100 ayrı aşama olduğunu söyledi.

The Daily Mail