“Duygulandım duygulandım Pınar’la duygulandım”

Çok konuşulan Pınar reklamı için Piramit Kreatif Direktörü Deniz Köker'in görüşünü aldık.

08.11.2012 - 11:17 | MediaCat

Facebook
Twitter
Google+
LinkedIn
+

Müziğini Nil Karaibrahimgil’in yaptığı Pınar Süt’ün son reklam filmi son zamanlarda dilimize en çok takılan melodilerden birine sahip kuşkusuz. Aynı insanın yedi farklı yaştaki halinin arka arkaya yürütülerek anlatıldığı filmde reklamın açılış sahnesinde, annesinin elinden Pınar Süt içen küçük kız çocuğunun süt içtikçe adım adım büyüdüğü ve yıllar sonra kendisinin de anne olduğu anlatılıyor.

MediaCat olarak yıllar önce “Kampanyalar” sayfasında yer alan “Bizimkiler Hariç” isimli köşeyi mediacatonline.com’da tekrar hayata geçirdik ve kreatif direktörlerden kendi işleri haricinde, son dönemde ekranlarda, basında ya da web’de gözlerine ilişen, dikkatlerini çeken bir kampanyayı değerlendirmelerini istedik.

Piramit Kreatif Direktörü Deniz Köker, Pınar’ın son reklam filmini MediaCat için yorumladı.

“Pınar Süt reklam filmini ilk gördüğüm an, bu film anneleri ağlatır dedim. Öncelikle reklam müziğinin, anne ve çocuğu aynı anda yakalamayı başaran bir yalınlıkta olması hedef kitlenin başını anında ekrana çeviriyor. Kodlamalar gayet başarılı. Süt içen çocuğun sporda başarılı olacağı, boyunun uzayacağı vaadi, göze sokulmadan keyifli bir şekilde veriliyor. Başrol oyuncumuzun farklı yaşlardaki hallerinin arka arkaya yürüdüğü bölüm, çevreden duyduğum kadarıyla izleyicide biraz kafa karışıklığı yaratmış olsa da, genel hatlarıyla kurgu ve kast seçimi başarılı.

Filmin renkleri 80 kuşağını, çocukluklarına geri götürüyor ve markayla ilişkisini hatırlatıyor. Hepsinden önemlisi, filmde güçlü bir içgörü var: Annelerin gözünde hiç büyümeyişimiz…

Kendi adıma söyleyebilirim ki, film daha ilk seyredişte duygusal bir bağ kurmayı başardı.”