Düşler Akademisi’ne destek var

Düşler Akademisi, sanatın engellilerin hayatında yarattığı büyük dönüşümü sosyal medyanın gücüyle çok daha geniş kitlelere ulaştıran yeni bir projeyi hayata geçirdi:

21.05.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türkiye Vodafone Vakfı’nın engelli bireylerin yaşamlarına dokunmak hedefiyle hayata geçirdiği Düşler Akademisi, sanatın engellilerin hayatında yarattığı büyük dönüşümü sosyal medyanın gücüyle çok daha geniş kitlelere ulaştıran yeni bir projeyi hayata geçirdi: Hemenportre.com
 
Bu kapsamda Düşler Akademisi’nin bilinirliğini artırmak, engelli gençlerin toplumsal hayata eşit ve aktif katılımının örneğini sunmak ve engelleri kaldırmak amacıyla hazırlanan Hemenportre.com adresinde yüzde 90 görme engelli Orhan Kıvılcım portrenizi yapıyor.
 
Hemenportre.com  "herkes kendi portresinin yapılmasını ister" içgörüsü üzerine açıldı. Sitenin vaadi, ünlü bir ressamın 1 dakikada portrenizi yapıyor olması. Siteye girip, web kameranız aracılığı ile ressama 1 dakika içinde portrenizi yaptırabiliyorsunuz. Hatta bu profesyonel  ressam portrenizi yaparken sizi yönlendirerek, doğru ışıkta doğru pozu vermeniz ve hareket etmemeniz için uyarılarda bulunuyor. Süre tamamlandığında, ressam portrenizi gösteriyor ve projenin asıl amacı ortaya çıkıyor. Site ziyaretçisi, bu noktada Orhan Kıvılcım’ın yüzde 90 görme engelli olduğunu ve Düşler Akademisi’nin onun gibi birçok genci çeşitli sanat dallarında desteklediğini öğreniyor.