Duck kendi kanatlarıyla

Daha önce Murat Patavi ile birlikte Republica’da çalışan üç reklamcı kendi ayakları üzerinde

25.12.2007 - 13:37 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Daha önce Murat Patavi ile birlikte Republica’da çalışan üç reklamcı kendi ayakları üzerinde durmak için Republica ile yollarını ayırdı ve Duck isminde yeni bir ajans kurdu. Cem Edige, Uri İstiroti ve Didem Berkel tarafından kurulan Duck’ın müşterileri arasında Pera Palas Oteli, Garanti Ödeme Sistemleri, Anadolu Ateşi, Panino Giusto ve Park Bravo Group bulunuyor.

Republica’dan küs ayrılmadıklarını belirten ajans ortaklarından Didem Berkel, henüz çok yeni bir ajans olduklarını, potansiyel müşterilerle görüşmeleri sürdürdüklerini söylüyor. Görüştükleri firmalar arasında Republica ile çalışan bir firma bulunmadığının altını çizen
Berkel o yönde bir taleple de karşılaşmadıklarını ifade ediyor.

Ajansta üç ortağın payı ve sözü eşit. Aralarında dikey bir hiyerarşi bulunmayan ortaklar tabii ki iş bölümü yapmış. Cem Edige ve Didem Berkel müşteri ilişkileri ile ilgilenirken Lürzer’s Archieve tarafından dünyanın en iyi 200 illüstratöründen biri seçilen Uri İstiroti, ajansın yaratıcılığından sorumlu. Ofisin Bebek’te olduğu ajansta ortaklar dışında iki de grafiker çalışıyor. Metin yazarı ve stratejik planlama için şimdilik dışarıdan yardım alan ajans, müşterilerine medya planlama ve satın alma hizmeti de veriyor ve hatta Park Bravo Group için çalışmalar tamamlanmış bile.