Dubai Lynx Awards’a yeni bir kategori eklendi

Bu yıl ikincisi düzenlenen Dubai Lynx Awards’da TV/Sinema, Basın, Açıkhava, Radyo, Doğrudan Pazarlama, İnteraktif ve Entegre Pazarlama kategorileri arasına yeni bir

18.02.2008 - 11:53 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Bu yıl ikincisi düzenlenen Dubai Lynx Awards’da TV/Sinema, Basın, Açıkhava, Radyo, Doğrudan Pazarlama, İnteraktif ve Entegre Pazarlama kategorileri arasına yeni bir tanesi eklendi.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika genelindeki yaratıcı reklam çalışmalarını ödüllendiren yarışmada bu yıl Medya kategorisinde de yaratıcı çalışmalar değerlendirilecek.

Yarışmada medya kategorisinde medyanın strateji, planlama ve yapım aşamalarındaki yaratıcı kullanımları ödüllendirilecek. Dubai Lynx’te Medya kategorisinin jüri başkanlığını OMD Australia’nın İdari Direktörü Mark Coad yapacak.

Medyada 16 yıllık deneyime sahip olan Coad Y&R’da Grup Medya Direktörü olarak bulunduktan sonra DDB’de, ardından da Mediaedge:cia Melbourne’de Dunlop, Goodyear, TAG HEUER ve Sony Ericsson gibi markalar için çalıştı. 2003 başında OMD Melbourne ofisinin İdari Direktörü olarak çalışma hayatını sürdüren Mark Coad, buradaki başarılarıyla Australia’s MFA and Cannes Lions finalistlikleri de dahil olmak üzere bir çok ödülün sahibi oldu. OMD son olarak 2007 Avustralya Yılın Medya Ajansı finalistlerinden biri olarak açıklandı.

Mark Coad kendisine verilen görevle ilgili olarak: “Dubai Uluslararası Reklam Festivali’nin ilk Medya Jürisine başkanlık etmek için davet edilmek harika bir ayrıcalık ve en iyinin iyisini bulmak için diğer uluslararası meslektaşlarımla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

1. Dubai Uluslararası Reklam Festivali kapsamında gerçekleşecek olan 2. Dubai Lynx Awards, 31 Mart -2 Nisan 2008 tarihleri arasında Dubai Uluslararası Sergi ve Gösteri Merkezi’nin Sheikh Rashid Salonu’nda yapılacak. Organizasyon Dubai Media City ( DMC ) ve IAA’nın (International Advertising Association) Birleşik Arap Emirlikleri Bölümü tarafından üstleniliyor.

www.dubailynx.com