DPİD ile Yenibiriş bir arada

Bilgi’li öğrenciler DPİD ve Yenibiriş eğitimleriyle iş hayatına atılmadan önemli tecrübeler...

27.05.2008 - 10:14 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Bilgi’li öğrenciler DPİD ve Yenibiriş eğitimleriyle iş hayatına atılmadan önemli tecrübeler kazanıyorlar.

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) bir ilke imza attı. Doğrudan Pazarlama kavramının
algılanması ve uygulanması konusundaki eksiklikleri gidermek için kolları sıvayan DPİD, Yeni Bir İş ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni de yanına alarak önemli bir projeyi başlattı.

DPİD, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü 3. sınıf öğrencilerine yönelik “Reklam Kampanyaları” dersi kapsamında, Doğrudan Pazarlama ile ilgili dersler verdi. Verilen eğitimler sonunda ‘Yeni Bir İş’ eğitime katılan öğrencilere brief vererek aldıkları eğitimleri uygulama fırsatı sunan projeler istedi.

29 Nisan’da verilen ilk eğitimde DPİD Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Eyüboğlu DPİD ve atölye çalışması hakkında bilgi verdi. Günümüzün gözde alanlarından Veritabanına Dayalı Pazarlama’yı DirectCom’dan Okan Tübek, İnteraktif Pazarlama konusunu Project House’dan Elif Lambacıoğlu ve Etkinlik Pazarlaması’nı ise Uniclub’dan Emrah Kaya anlattı.

Toplam 40 öğrencinin eğitim aldığı bu projede oluşturulan altı grup eğitim sonunda sunumlarını yaptı. Kampanyalar dersi hocası Celil Oker, DPİD Yönetim Kurulu Başkanı Sanem Oktar, DPİD Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Eyüboğlu, DPİD Eğitim Komitesi Başkanı Aslı Şarman ve Yeni Bir İş Pazarlama ve Ürün Geliştirme Direktörü Burçak Pak Yılmaz’dan oluşan jürinin değerlendirmesi sonucunda 1. olarak seçilen grup DPİD üyesi firmalarda staj imkanına kavuştu.

DPİD bu proje ile Doğrudan Pazarlama kavramının teorisi ve pratiği ile birarada üniversitede ders olarak okutulmasına önayak oldu. Proje sonunda alınan olumlu sonuçlarla önümüzdeki dönemlerde başta İstanbul Bilgi Üniversitesi olmak üzere diğer üniversiteler de uygulamaya geçirilecek.

Sunumlar sonrasında Yeni Bir İş, eğitime katılan öğrencilerin geliştirdikleri fikirleri süreç içerisinde firmalarında kullanacaklarını belirterek çıkan sonuçtan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

DPİD eğitimleri önümüzdeki günlerde tüm hızıyla devam ederek öğrencilere Türkiye’deki Doğrudan Pazarlama kavramının sağlıklı olarak gelişmesi konusunda çalışmalarına devam edecek.
www.dpid.org.tr