Dpid de artık Fedma üyesi

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) , Avrupa Interaktif ve Doğrudan Pazarlama

14.02.2008 - 15:12 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) , Avrupa Interaktif ve Doğrudan Pazarlama Federasyonu’nun 28 üyesi arasına girdi.

DPİD, Avrupa İnteraktif ve Doğrudan Pazarlama Federasyonu FEDMA’nın 28 üyesinden biri oldu. 1997 yılında EDMA ve FEDIM’in birleşmesiyle kurulan FEDMA, doğrudan pazarlama endüstrisinin tek öncüsü olarak Avrupa’da ve dünyanın geri kalan bölümünde 250 üyeye sahip. Dolaylı yollardan 10.000 firmayı temsil eden FEDMA, üyeliğiyle DPİD’e de pek çok avantaj kazandırdı.

Doğrudan pazarlama dernekleri ile dünyanın önde gelen şirketlerinin de üye olduğu FEDMA, doğrudan pazarlama sektörünün gelişmesi için çalışan önde gelen organizasyonlar arasında yer alıyor. Kasım 2007 itibariyle DPİD’in de üyesi olduğu FEDMA ile doğrudan pazarlama üzerine gelişmeleri ve etkinlikleri daha yakından takip etme fırsatı elde ediliyor. Bu vasıtayla her türlü gelişmeyi de üyeleriyle sıcağı sıcağına paylaşma şansını yakalayan DPİD, veri koruma yasası gibi sektörü ilgilendiren çeşitli konular hakkındaki hukuksal gelişmeleri de hızlı birşekilde paylaşmış oluyor ve bu da gün geçtikçe AB’ye yaklasmasi anlamına geliyor. Bunların yanı sıra FEDMA üyeliği DPİD’e; Avrupa’daki tüketici davranışları ve iş modellerinin Türkiye ile karşılaştırma şansı, doğrudan pazarlama kavramlarının tartışıldığı platformlara dahil olma ve iyi örneklerin paylaşımı ile sektörün zenginleşmesine katkıda bulunulması gibi avantajları da beraberinde getiriyor.

www.fedma.org