Doritos’un Super Bowl yarışmasının finalistleri belli oldu

Birinci 7 Şubat'ta açıklanacak.

07.01.2016 - 14:22 | Arzu Nilay Kocasu

Doritos'un Super Bowl yarışmasının finalistleri belli oldu
8
paylaşım
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

ABD Ulusal Amerikan Futbolu Ligi NFL’in final karşılaşması “Super Bowl” yalnızca futboluyla değil reklamlarıyla da ülkenin adından en çok söz ettiren etkinlikleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ortada bu denli geniş bir izleyici kitlesi olunca bir reklam mecrası olarak kıymeti de bir hayli yüksek olan Super Bowl’da yayınlanacak reklamları için türlü numaralar çeken markalardan Doritos, 10 yıldır, Super Bowl reklamlarını etkinlik için özel olarak hazırladığı bir yarışmayla seçiyor.

Bu yıl 10’uncu yaşını kutlayan ve markanın Eylül ayında yaptığı açıklamaya göre son kez düzenlenen Doritos “Crash the Super Bowl”un kazananını 7 Şubat’ta, Super Bowl ile birlikte açıklayacak olan Doritos finalistlerini duyurdu.

Birincinin 1 milyon doların yanı sıra yönetmen Zack Snyder (300, Watchmen, Sucker Punch, Man of Steel, The Justice League, Batman v Superman: Dawn of Justice) ile birlikte çalışma fırsatına kavuşarak tabir-i caizse Hollywood’a giriş bileti de kazanacağı yarışma kapsamında tüm finalistlere 100 bin dolar ve bir Doritos projesinde danışmanlık yapma şansı verilecek.

4 bin 500 başvurunun ardından yapılan bir ilk elemeden sonra 50 reklam filmi arasından tekrar seçilerek finale kalan Ultrasound, Swipe for Doritos ve Doritos Dogs’un videolarını aşağıdan izleyebilir; reklam filmleriyle ilgili daha fazla detaya ulaşmak ve beğendiğiniz filme -31 Ocak’a kadar- oy vermek için yarışmanın sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ultrasound
Peter Carstairs, Avustralya

Swipe For Doritos
David Rudy, ABD

Doritos Dogs
Jacob Chase, Los Angeles

Kaynak: Infopress