Doğuş Otomotiv’in Facebook atağı

Türk otomotiv sektöründe iPad showroomunu açan ilk şirket olan Doğuş Otomotiv - Volkswagen Binek Araç, yeni modeli Jetta’nın Türkiye’ye getirilişinin tüm aşamalarını ilk önce Facebook’taki takipçileriyle paylaştı.

24.01.2011 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Türk otomotiv sektöründe iPad showroomunu açan ilk şirket olan  Doğuş Otomotiv – Volkswagen Binek Araç, yeni modeli Jetta’nın Türkiye’ye getirilişinin tüm aşamalarını ilk önce Facebook’taki takipçileriyle paylaştı.

Facebook’ta “Volkswagen Türkiye” adıyla oluşturduğu grupta halen 76 bini aşkın takipçisi bulunan ve bu rakamla Volkswagen’in Facebook’taki 36 bin üyeli uluslararası grubuna fark atan Doğuş Otomotiv – VW Binek Araç, gemiden indirilişinden showroomlara konulmasına kadar her aşamasını görüntüleyip fanatikleriyle paylaştı. Facebook’taki grubu markaya ilgi duyanlarla bu tip gelişmeleri samimi bir şekilde paylaşmak amacıyla kurduklarını söyleyen VW Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, bu sayede kısa sürede 76 bini aşkın takipçiye ulaştıklarını söyledi. Uygun, geçen yıl 7.5 milyon kullanıcı tarafından ziyaret edilen internet sitelerinin ödül aldığını, Türk otomotiv sektöründe bir ilk olan iPad showroomunun da 3 bin 500 kişi tarafından indirildiğini hatırlattı.

Milliyet