Doğtaş Turquality’i aldı

36 yıldır mobilya sektöründe olan Doğtaş Mobilya Turquality Destek Programına alınan sayılı...

15.09.2008 - 15:39 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

36 yıldır mobilya sektöründe olan Doğtaş Mobilya Turquality Destek Programına alınan sayılı firmalardan biri oldu.

Vizyonu “10 yılda 10 dünya markası yaratmak” olan, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı TURQUALITY®’ye bugüne kadar Türkiye’deki tüm sektörlerden 60’a yakın firmanın belirtilen desteği kazanabildiği bu programa Doğtaş Mobilya, Temmuz 2008 tarihinde Turquality programına hak kazanıp, Eylül 2008’de “5 Yıllık Stratejik İş Planı” dosyasını teslim etmiştir.
Doğanlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Davut Doğan “Mobilya sektöründe başarılarla dolu 36 yıllık bir geçmişi olan firmamızın, Turquality kapsamına alınması, markamızın dünya pazarında daha istikrarlı ve hızlı adımlarla ilerlemesi için sağladığı önemli bir rota ve destektir. Turquality kapsamına alınarak diğer Türk markalarıyla birlikte dünyada Türk imajına katkı sağlayacak olmaktan büyük gurur ve heyecan duymaktayım. Bu proje kapsamında ‘DOĞTAŞ’, tasarımda yenilikçi ve kaliteli ürün yaklaşımı ile birlikte dünyada Türk mobilyasını en iyi şekilde tanıtıp, temsil edeceğine hiç şüphem yoktur.

Yurtdışı pazarları 4 sahada takip edilecek ve 2008 yılında 76 olan mağaza sayımızı gelecek 4 yıl içersinde 56 ülkede 148 mağazaya çıkarılması hedeflenmektedir. Bu büyümeyi gerçekleşmesi için Panel Üretimde 2009 yılında 15.000.000 YTL’lik yeni tesis yapılacaktır.” açıklamasını sözlerine ekledi.

.