Doğan Grubu’ndan Yeni Yayın İlkeleri

Açıklamaya göre, Doğan Yayın Grubu Ortak Değerleri, grubun bütün dijital platformlarında yapılan yayıncılığa katkıda bulunanları da kapsıyor.

10.12.2012 - 16:08 | MediaCat

aydın doğan - Doğan Grubu Yayın İlkeleri'ni güncelledi
0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Doğan Yayın Holding, 1999’da hazırladığı Yayın İlkelerini güncelledi. Yeni Yayın İlkeleri, Doğan Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın Hürriyet Dünyası’nda katıldığı bir törenle açıklandı.

Yazılı basın yayın ilkelerinin ve grubun ortak değerlerinin yer aldığı metinde herhangi bir haberin mevcut bütün imkânlarla araştırılıp ve bundan ne sonuç alındığı belirtilerek veya doğruluğundan emin olunarak yayınlandığı; gazetecilikte temel işlevin, gerçekleri bulup bozmadan, abartmadan, sansürlemeden, hiçbir baskı veya çıkar grubunun etkisi altında kalmadan, objektif bir biçimde kamuoyuna iletmek olduğu gibi maddeler bulunuyor.

Doğan Yayın Grubu Ortak Değerleri’nin grubun bütün dijital platformlarında yapılan yayıncılığa, gazete ve dergilerin sosyal medyadaki faaliyetlerine ve yayınlarına dışarıdan katkıda bulunanları da kapsadığına ilişkin maddelerin de bulunduğu tam metni görüntülemek için tıklayınız.

 

(kaynak: Hürriyet)