Doğan’ın ücretsiz gazetesinin adı belli oldu

CEO’luğunu dünyada ücretsiz metro gazetesi trendini başlatan İsveçli Pelle Anderson’un yaptığı ücretsiz dağıtılan Gaste’ye Doğan grubundan rakip geliyor...

19.02.2008 - 14:09 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Free News İletişim Ticaret Anonim Şirketi tarafından yayımlanan ve CEO’luğunu dünyada ücretsiz metro gazetesi trendini başlatan İsveçli Pelle Anderson’un yaptığı ücretsiz dağıtılan Gaste’ye bir rakip geliyor.

Doğan Grubu tarafından çıkartılan 20dk isimli gazetenin birkaç gün içinde ücretsiz olarak dağıtımına başlanacak. Hürriyet Yazı İşleri Müdürü Emre İskeçeli’nin sorumluluğundaki 20dk, Doğan grubu bünyesinde kurulan yeni bir organizasyon tarafından her gün 300 bin adet dağıtılacak. Perakende zincirlerinde de dağıtılması planlanan gazetenin, ulusal basına giremeyen şehir ilanlarının mecrası olması hedefleniyor. Tabloid ve 32 sayfa olması planlanan gazete, kent ve dünya gündeminden haberleri, derin analizlere girmeden okura sunacak.

Sorularımızı cevaplayan İskeçeli, gazeteyi Hürriyet bünyesinde genç bir kadronun çıkaracağının bilgisini verdi. ‘Evinizin gazetesi değil’ sloganıyla outdoor’da tanıtımına başlanan 20dk, İstanbul’un yeni ücretsiz sokak gazetesi olacak.