Disney XD’nin reklam satışlarını da FIC yapacak

Disney Channel kendi reklam satışlarına ek olarak Disney XD’nin reklam satış hizmetleri için de FIC ile işbirliği yapacak.

07.11.2012 - 15:09 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Disney Türkiye bugün Fox Entertainment Group’a bağlı bir multimedya şirketi olan Fox International Channels’i (FIC) Disney XD için reklam satış ekibi olarak atadığını duyurdu. FIC, Disney Channel’in Ocak 2012’de şifresiz uydu kanalında yayınlanmaya başlamasından bu yana reklam satış faaliyetlerini yürütüyordu. Artık buna ek olarak Disney XD’nin tüm ticari yayın süresi satışlarının sorumluluğunu da üstlenecek ve Disney Türkiye ile yakın işbirliği içinde Türk reklamverenlere ve iş ortaklarına pazarlama çözümleri sunacak.

Disney Türkiye Reklam Satış ve Promosyonlar Kıdemli Müdürü Zeynep İşmen Kılıçak yeni anlaşmayla hem Disney Channel hem de Disney XD’nin reklam satış hizmetlerinin tek bir çatı altında toplanacağını, Disney’in reklam satış ve promosyonlarının Türkiye’deki önemli çocuk ve aile demografisine ulaşmayı amaçlayan şirketler için önde gelen pazarlama platformu oluşturmasına yönelik büyük bir adım olacağını belirtiyor.

Disney XD’nin satış faaliyetlerini yürütmek amacıyla bir kere daha Disney ailesiyle işbirliği yapacak olmaktan dolayı mululuk duyduğunu belirten Fox International Channels Türkiye Reklam Satış Başkanı Mehmet İçağasıoğlu ise Disney ile kurdukları ortaklığın müşterileri için bir ayrıcalık yaratacağına inandığını söyledi.