Dijital yerli gençler, dijital yaşlı göçmenler

Yeni dünyanın parlak geleceği, gençler dijital yerli, yaşlılar dijital göçmen olacak.

16.04.2012 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Dijital İpek Yolu’nda “Sınırsız Yaratıcılık ve Ticaret” teması altında düzenlenen TEDxSilkRoad, geleceğe şekil veren yaratıcı endüstrilerin paylaşılmaya değer fikirlerini katılımcılarla paylaştı. Bütün konuşmacıların üzerinde durduğu en önemli nokta ise Yeni İpek Yolu’nda dijitalleşme ile yepyeni bir sosyal oluşumun bizleri beklediği oldu.

Ferhan Cook’un ve İngiltere Başkonsolosu Jessica Hand’ın açılış konuşmasıyla başlayan konferans, “İnovasyon ve Sınırsız Yaratıcılığın Rotası”, “ Ulaşın ve Güç Verin”, “Bağlı Bir Gelecek” başlıklı oturumlarla gerçekleşti.

En çok ilgi çeken konuşmacılardan biri, 200,000 üyesi olan Türkiye’nin ilk tarımsal pazarlama sosyal ağı “Tarımsal Pazarlama”nın kurucusu Tülin Akın oldu. Akın, öğrencilik yıllarında başladığı sitenin büyüme hikayesini anlattı.

Qualcomm, Nokia ve Gefco sponsorlukları ile İngiliz ve Hollanda konsolosluklarının destekleri ile gerçekleştirilen ve bütün gün süren bu konferans, katılımcılar ve konuşmacıları direkt iletişime geçirerek yeni inovasyon fikirlerinin tohumlarının atılmasını sağladığı gibi gelecek dünyanın anahtarlarını katılımcılara sundu. TEDxSilkRoad hakkında detaylı bilgi için www.tedxsilkroad.com adresini ziyaret edebilirsiniz.