Dijital gelecek konuşuldu

MSN Türkiye’nin sponsor olduğu Digitalage Konferansı dün (11 Aralık) Hyatt Regency’de yapıldı. Avrupa’nın ve Amerika’nın dijital platformda önde gelen konuşmacılarının katıldığı konferansta ayrıca Türkiye'de dijital mecrayı kullanan büyük markaların katıldığı bir panel düzenlendi...

12.12.2007 - 12:09 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

MSN Türkiye’nin sponsor olduğu Digitalage Konferansı dün (11 Aralık) Hyatt Regency’de yapıldı. Avrupa’nın ve Amerika’nın dijital platformda önde gelen konuşmacılarının katıldığı konferansta ayrıca Türkiye’de dijital mecrayı kullanan büyük markaların katıldığı bir panel düzenlendi.

MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’ın hoş geldiniz konuşması ile başlayan konferansta MSN Türkiye ve Gelişmekte Olan Pazarlar Müdürü Ebru Çapa sözü alarak internetin sunduğu yeni reklam olanaklarının pazarlama karmasını baştan sona değiştirdiğini hatırlatan bir konuşma yaptı. Dünyanın önde gelen dijital ajanslarından AKQA’nın New York ofisinin kurucusu ve Kreatif Direktör’ü Lars Bastholm Dijital Çağda Yaratıcılık konulu konuşmasınının ardından Microsoft’tan Brian Kealy de Dijital İletişimin Geleceği başlıklı sunumunda dijital dünyanın oluşturduğu yeni kültüre dair ilginç ayrıntılara yer verdi. Ardından Wieden Kennedy’de çalıştıktan sonra Open Intelligence Agency adlı şirketi kuran Russell Davies, dijital çağa reklamcı gözüyle bir bakış sunan konuşmasını yaptı. Konferansın son bölümünde ise MarketShare’den Heath Podvesker dijital kampanyaların başarılarını ölçme trendleri üzerine bir konuşma yaptı.

Reklamcılar Derneği Başkanı Cem Topçuoğlu’nun söz almasının ardından ülkemizde dijital mecrayı en etkin şekilde kullanan reklamverenlerden; Garanti Bankası’ndan Barbaros Uygun’un, Turkcell’den Burak Ertaş’ın, Toyota’dan İsmail Ergun’un ve Coca Cola’dan Tolga Cebe’nin katıldığı, Dijital Dünya – Tehdit mi, Fırsat mı başlıklı panel gerçekleştirildi. Panelde özellikle ülkemizde her geçen gün artan internet penetrasyonunun Türkiye’yi de dijital mecranın önemli ülkelerinden birisi olma yolunda hızla geliştirdiğine değinildi.