Digiturk Londra Borsası’nda

Digiturk'ün yüzde 30 civarında hissesinin halka arz edilmesi ve toplam şirket değerinin 1.5 milyar dolar civarında olması bekleniyor.

05.06.2007 - 10:38 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Digiturk’ün yüzde 30 civarında hissesinin halka arz edilmesi ve toplam şirket değerinin 1.5 milyar dolar civarında olması bekleniyor.

Yüzde 47’si Providence Equity Partners yatırım şirketi tarafından Çukurova Grubu’ndan geçen yıl satın alınan Digiturk’ün, Londra Borsası’na kote olmak için hazırlık yaptığını yazan The Times, Digiturk’ün Türkiye ve İngiltere’de halka arz için aralarında Lehman Brothers ve Credit Suisse’ın de bulunduğu bankaları danışman olarak belirlediğini bildirdi.

Fon büyüklüğü yaklaşık 21 milyar dolar olan Providence Equity Partners’ın, dünyada 20’den fazla ülkede 100’den fazla medya, haberleşme ve enformasyon şirketinde iştirakleri bulunuyor. 1999 yılının Mart ayında kurulan Digiturk, 2000 yılının Mart ayından beri üyelerine hizmet veriyor. Toplam kanal sayısı 130’u geçen Digiturk, Türkiye’nin yanı sıra, Kıbrıs, Avrupa ve Amerika’da toplam 1 milyondan fazla üyeye ulaşıyor. Digiturk’un halka arzının Türkiye’de medya sektörüne yönelik ilginin arttığı döneme rastladığı kaydedilen haberde, geçen yıl Alman medya grubu Axel Springer’in Doğan TV’nin yüzde 25 hissesini büyüme stratejisi kapsamında satın aldığı hatırlatıldı. Aynı şekilde Rupert Murdoch’a ait News Corp.’un da Atlantic Records’un kurucusu Ahmet Ertegün ile birlikte TGRT’yi satın aldığı belirtilen haberde, telekom sektöründe de dünyanın en büyük mobil telekom şirketi Vodafone’un Türkiye’de kurulu Telsim’i satın aldığı belirtildi.

The Times