Diesel’den aptallığa övgü

Diesel, “Be Stupid /Aptal Ol” 2010 ilkbahar-yaz reklam kampanyasıyla aptallığın tüm eğlenceli ve iyi yanlarını gözler önüne sererek...

10.02.2010 - 00:00 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Diesel, “Be Stupid /Aptal Ol” 2010 İlkbahar-Yaz reklam kampanyasıyla aptallığın tüm eğlenceli ve iyi yanlarını gözler önüne sererek, “We’re with stupid. /Aptalların yanındayız” diyor.

Biri “Aptal olma” dediğinde, aslında “cesur olma, eğlenceli olma.. Mizah duygunu göm ve ciddi ol” demek istiyordur. Diesel son reklam kampanyasında buna karşı çıkıyor. Be Stupid reklam kampanyası, aptallığın aslında ne kadar cesur, yaratıcı ve yeniliğe açık bir meziyet olduğunu anlatıyor. Yaptıklarıyla daima cesur, yaratıcı ve yeniliğe açık moda markası Diesel, kendini de yeni kampanyasıyla özdeşleştiriyor.

Çekimleri Kaliforniya’da gerçekleştirilen reklam kampanyasında bir otobüs, 4 ev, park, hayvan bakıcısı, çöl, bar, fotoğraf stüdyosu, süpermarket, sevimli bir fil, kurtlar  gibi aptalca birçok malzeme bir araya getirilerek, eğlenceli kareler oluşturulmuş. Kampanyanın fotoğraflarını ise fotoğraf sanatçıları Kristin Vicari, Melodie McDaniel and Chris Buck çekti.

Diesel, yeni kampanyasına birçok farklı sloganla dolu afişlerle hazırlanmış. İlanlarda yer alan sloganlardan bazıları şöyle; “Zekiler aklını, aptallar kalbini dinler”, “Aptal başarısız olabilir, Zeki denemez bile”, “Zekilerin planları, aptalların hikayeleri vardır”, “Zeki eleştirir, aptal yaratır”
Diesel’in klasik kırmızı “Successful Living” logosu da “Be stupid” kampanyası ile birlikte kampanyanın imzası niteliğinde geri dönüyor.