DHL Express Türkiye’de ISO 20000 alan ilk iki şirketten biri oldu

Taşımacılık ve lojistik sektörünün öncüsü DHL Express, taşımacılık ve lojistik sektöründe yine bir ilke imza atarak bilgi teknolojileri alanında uluslararası ilk ve tek standart olan ISO 20000 belgesi almaya hak kazandı.

26.12.2007 - 17:43 | MediaCat

0
paylaşım
İlk paylaşan sen ol!
Facebook
Twitter
-Share on LinkedIn
+
Nedir?

Taşımacılık ve lojistik sektörünün öncüsü DHL Express, taşımacılık ve lojistik sektöründe yine bir ilke imza atarak bilgi teknolojileri alanında uluslararası ilk ve tek standart olan ISO 20000 belgesi almaya hak kazandı. Böylece DHL Express, İngiliz standardı BS 15000’in kaynak alınıp daha da geliştirilerek oluşturulan ISO 20000’e Türkiye’de sahip olan iki şirketten biri konumuna geldi. Sektöründeki öncülüğünü de böylece sürdüren DHL Express, bu belgeyle bilgi teknolojileri alanında servis yönetim standardını en üst düzeyde sunduğunu tescillemiş oldu.

DHL Express, ISO 20000 belgesiyle birlikte, bilgi teknolojileri alanında, maliyetlerin kontrol altında tutulması, servis kalitesinin ve müşteri memnuniyetinin artması, şeffaflık, sürekli iyileştirme ortamının sağlanması, performans yönetiminin belli bir standarda bağlanması ve adil bir yapıda bir sistemin oluşturulması gibi kriterlerde yüksek hizmet kalitesini yakaladı.

DHL Express IS&T Direktörü Hakan Uçar konu ile ilgili şöyle konuştu: “Bilgi Teknolojileri alanındaki özverili çalışmalarımız sonucunda aldığımız ISO 20000 belgesi, sektörümüzde olduğu gibi DHL dünyasında da bir ilk oldu. 229 ülke arasından ilk kez DHL Express Türkiye’nin bu belgeyi almaya hak kazanması bizi dünya DHL’leri içerisinde örnek konuma getirdi. Türkiye’de yaptığımız çalışmalar dünya DHL’lerine örnek olarak gösteriliyor ve buradaki uygulamalarımız başka ülkelere adapte ediliyor.”